חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

שילת ויהושע אליחי לא היו בטוחים שיוכלו להתחתן כפי שתכננו כל כך הרבה זמן. שעות לפני החתונה נפל גראד במרחק קצר מבית הוריה של הכלה, ובני הזוג אף שקלו לבטל את האירוע. "בסוף כל האורחים הגיעו והיה שמח", סיפרה הבוקר הכלה הנרגשת לחדשות 2 באינטרנט

המתיחות בדרום תפסה את בני הזוג שילת ויהושע אליחי לא מוכנים. אחרי חודשים שבהם תכננו את חתונתם, הגיע היום המיוחל - אלא שאיתו באו גם מטחי הרקטות מרצועת עזה. במקום להתעסק במציאת לוקיישן לצילומי החתונה, השניים נאלצו להתמודד עם מציאת מקום מסתור מפני הגראדים שנורו אתמול לעבר באר שבע.

"היינו בדרך לצילומים כשלפתע נשמעה אזעקה ומצאנו את עצמנו רצים לאתר בנייה כדי למצוא מחסה, אבל ברוך השם לא קרה שום דבר", סיפרה הבוקר הכלה שילת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אחרי שהגענו לבית הורי, גילינו שהגראד נפל במרחק 50 מטרים משם".

למרות החשש, בני הזוג מספרים שהייתה חתונה מרגשת ושמחה, וכל האורחים שהוזמנו, הגיעו כדי להשתתף ביום המרגש בחייהם. "המלון שבו נערכה החתונה בבאר שבע היה מעין סגירת מעגל עבור בעלי, שגר במקור בגוש קטיף", סיפרה שילת. "אחרי הפינוי, הוא ורבים מתושבי כפר דרום, התארחו במלון, כולל הרב שיחתן אותנו - כך שאף אחד מהאורחים לא חשש לבוא אתמול".

למרות השמחה, הכלה סיפרה שהייתה התלבטות אם לקיים בכל זאת את האירוע, "אבל ברוך השם הכל הסתדר", סיפרה שילת. גם בעלה הטרי הודה שהיו חששות. "היה לנו סימן שאלה ענק ולא היה ברור לנו אם נקיים את החתונה. אני גרתי בגוש קטיף מספר שנים וחגגו שם וחיו בלי אזעקות כשטילים נפלו כל הזמן. יש מי ששומר עלינו למעלה, ואפילו החופה הייתה בחוץ בלי שהייתה אזעקה וזה היה כל כך מרגש", סיפר יהושע.

"היו כמה אנשים שפחדו להגיע, אבל היו הרבה אנשים שהגיעו והיו לנו הרבה אורחים צעירים, אז היה נורא שמח", הוסיף יהושע. הזוג הטרי יתגורר באופקים, ולמרות המצב הביטחוני הם לא חושבים לעבור למקום בטוח יותר. לאחר שסיכם את האירוע כמוצלח, איחל החתן בהצלחה לכל מי שמתחתן בדרום בימים הקרובים.

גם אחיה של הכלה מעיד שהיה חשש מביטול האירוע בעקבות האירועים. "אחרי שגילינו שהגראד נפל כל כך קרוב לבית של ההורים שלי היינו בסרטים", סיפר אודיאל חדד. "למזלנו, בסופו של דבר הייתה אווירה שמחה ואיש מהאורחים לא התייחס למצב הביטחוני. אני חושב שגם היו כמה אזעקות במהלך האירוע, אבל אף אחד לא שמע".

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

הירי לא פוסק: שני מטחי גראד יורטו בשמי באר שבע ואשדוד

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

הג'יהאד האסלאמי: נחריף הירי על ישראל