"תלמידים עוברים פה כל יום, זה נס"

שלוש הרקטות שנורו בצהריים לבירת הנגב היו עלולות לגרום לאסון כבד, אלמלא החלטתו של ראש עיריית ב"ש להשבית את הלימודים. בית הספר היסודי שבו התפוצצה הרקטה ספג נזק כבד, בעוד רקטה שלישית שנחתה בחצר בית לא התפוצצה כלל. התושבים המומים: "לך תדע איזה אסון היה יכול לקרות פה, הילדים משחקים פה בשעות האלה בדיוק"

בשעות הצהריים ספגה באר שבע מטח של שלוש רקטות גראד. אחת מהן יורטה בידי מערכת כיפת ברזל, אך שתיים מהן הצליחו לנחות בעיר. אחד הגראדים פגע בבית ספר שלמרבה המזל היה ריק בשל השבתת הלימודים, והשני נחת סמוך לבית מגורים - אך לא התפוצצה. רסיסי רקטה שלישית פגעו בבית מגורים לאחר שמערכת כיפת ברזל פגעה בה.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - עכשיו בחדשות 2 בפייסבוק

תושבי באר שבע אמנם מורגלים לספוג מטח אש מדי כמה חודשים, אולם אין ספק שהפגיעה היום בעיר הייתה עלולה להסב נזקים כבדים גם בנפש, ולא רק ברכוש, ורק השבתת הלימודים הביאה לכך שאיש לא נפגע.

"חצי דקה אחרי האזעקה, התקשרה אליי הבת שלי כשהיא בוכה ואמרה שהכל התמוטט", סיפר אחד מבעלי הבתים שנפגעו, פסח סנטור, לחדשות 2 באינטרנט דקות לאחר הפגיעה. "למרות שאנחנו רגילים למצב הזה, זה הלם כשהבית שלך נפגע".

תושב נוסף של השכונה תיאר את רגע נפילת הגראד: "בדיוק חזרתי מהעבודה. הילדה הקטנה שיחקה בסלון ופתאום החלון התנפץ עליה. כולם נכנסו לפאניקה והתחילו לצרוח. המזל שלנו הוא שרוביק (דנילוביץ', ראש העיר) לקח את ההחלטה הנכונה. לך תדע איזה אסון היה יכול לקרות פה, הילדים משחקים פה בשעות האלה בדיוק".

כעבור דקות ספורות החרידה אזעקה נוספת את אותה השכונה שספגה את הגראד הראשון. בית ספר המרוחק מספר קילומטרים מזירת הפגיעה הראשונה ספג פגיעה ישירה, אולם למרבה המזל - לא היה בו איש וכך לא היו נפגעים. בסמוך לבית הספר ממוקמים מבני ציבור נוספים, בהם גם בית כנסת, אולם איש לא היה במקום ברגע הפגיעה.

אב הבית של בית הספר שספג פגיעה סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע: "שמעתי בום, רצתי למקלט וראיתי רסיסים באוויר. מההדף ישר ידעתי שזה כאן. אחר כך רצתי למקום וראיתי את הקיר מלא רסיסים. פה ממול זה הבית כנסת, פה עובדים בגינה, תלמידים עוברים פה כל יום - נס גדול קרה כאן. הכל בזכות ראש העיר שביטל את הלימודים".

אבישג אבטובי, מנכ"לית עיריית באר שבע, סיפרה לחדשות 2 כי מדובר במתחם של בית ספר יסודי. "אין ספק שזה מגביר את ההיערכות שלנו להמשך היום ומחר, נשלים הערכת מצב ומבחינת מערכת החינוך אנחנו כרגע לא צופים שינוי ונשלים אותה יותר מאוחר עם פיקוד העורף", לדבריה. 

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות לתושבי הדרום

רוני דניאל בפרשנות: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

אהוד יערי בפרשנות: חמאס לא רוצה בהסלמה