ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

בעוד שירי הטילים והקסאמים נמשך לעבר ישובי הדרום, קורא ראש העיר באר שבע לצה"ל להמשיך לפעול בנחישות. "הציבור צריך להבין, צה"ל לא מחמם כך סתם את הגזרה, מדובר בטרוריסטים ואנחנו נמצאים כאן בג'ונגל, ובג'ונגל הזה אם אתה לא מספיק נחוש וחזק ואין לך הרתעה - אין לך זכות קיום", הסביר דנילוביץ'

תושבי באר שבע וסביבתה נשארו גם היום במקלטים ובמרחבים הממוגנים בעקבות הירי הבלתי פוסק לעבר ישראל. ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' מבהיר היום כי בתושבים מוכנים וערוכים למצב: "הם מבינים שזה שלב בדרך לרגיעה ולהרתעה האמיתית של מדינת ישראל".

בריאיון לערוץ החדשות הסביר דנילוביץ': "אנחנו אחרי אירועי פורים שהיו בבאר שבע, התושבים מאוד נהנו, לצערנו המציאות הישראלית מכתיבה לנו דברים אחרים, אבל התושבים שלנו יודעים לגלות בגרות ואחריות".

"לשמחתנו צה"ל ומדיניות הממשלה זה לפעול בנחישות, להגיע לכל אלו שמנסים לפגוע בנו ולעשות סיכול ממוקד - שאנחנו מאוד מאוד מחזקים ומגבים. אם אנחנו חפצי חיים צריך לעשות הכל כדי להגיע לאויבים שלנו. התושבים מבינים שזה שלב בדרך לרגיעה ולהרתעה האמיתית של מדינת ישראל", מדגיש ראש העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לכיפת ברזל אין 100% הצלחה"

לדברי דנילוביץ': "אנחנו מקיימים הערכות מצב בכל כמה שעות ביחד עם גורמי הביטחון. אני מקווה מאוד שהשקט ישבו לאוזרונו מהר ככל הניתן. אנחנו לא מהמרים בחיי אדם, בניגוד ליישובים שנמצאים עד 7 ק"מ מהרצועה, היישובים שלנו אינם ממוגנים, ומתוך אחריות לשלומם וביטחונם של אותם ילדים, החלטנו לא להמר לגורלם והם יושבים היום בבתים".

"אני מקווה מאוד שנוכל להחזיר לשגרה מלאה מחר או מחרתיים, זה תלוי בסיטואציה ובדינמיקה שתתפתח כאן. בינתיים אנחנו מנסים ליצור מרכזי הפעלה גם באינטרנט על מנת להפעיל את הילדים שיתנו מענה ותוכן לפעילות שלהם", הוסיף ראש העיר.

"ראינו רק בסוף השבוע האחרון עד כמה צה"ל השיג את אותם מחבלים שניסו לתכנן פיגועים ולפגוע באזרחי מדינת ישראל. הציבור צריך להבין, צה"ל לא מחמם כך סתם את הגזרה, מדובר בטרוריסטים ואנחנו נמצאים כאן בג'ונגל, ובג'ונגל הזה אם אתה לא מספיק נחוש וחזק ואין לך הרתעה - אין לך זכות קיום. על מנת שאותם טילים, אני מקווה מאוד שלא יגיעו לחולון בת ים תל אביב והרצליה, צריך לפעול עכשיו בנחישות רבה וזה מה שעושים ולכן יש גיבוי מלא מצד ראשי הרשויות והתושבים", אמר דנילוביץ'.

לדברי ראש העיר: "על אף ההישגים המרשימים של כיפת ברזל אין 100% הצלחה, אין סגירה הרמטית של השמיים, לכן על התושבים להתמגן, ומצד שני הנחישות הצבאית של של צה"ל ומדינת ישראל האיפוק של התושבים ומערכת כיפת ברזל הם שיחזירו בסופו של דבר את ההרתעה למדינת ישראל".

"אנחנו מרגישים שאנחנו לא סתם יושבים בבית, אנחנו מדינה אחת ועם אחד, צריכים להיות מאופקים ולהפגין נחישות אני מאמין שהתקופה הלא כל כך נעימה הזו תחלוף במהרה", הדגיש דנילוביץ'.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות לתושבי הדרום

רוני דניאל בפרשנות: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

אהוד יערי בפרשנות: חמאס לא רוצה בהסלמה

"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו

בעקבות ההסלמה: אין לימודים ביישובי הדרום

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"