תיעוד: ניידת חונה על מעבר חצייה, הפקח לא נותן דוח

אזרח שנתקל בניידת משטרה החונה על מעבר חצייה ברחוב בוגרשוב בתל אביב החליט לתעד את האירוע. בעוד החוצים נאלצים לרדת לכביש, מגיע למקום פקח חניה של העירייה. אך זה, מסרב לתת דוח לניידת. המשטרה: "אם יתברר כי מדובר בעבירה אז יינקטו נגד השוטר הליכים משמעתיים". העירייה: "אלו ההנחיות"

לקחו את החוק לידיים? סרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט מתעד ניידת משטרה החונה בצורה לא חוקית על מעבר חצייה ברחוב בוגרשוב בתל אביב. הצלם שתיעד את הניידת מתעד גם פקח חניה שהגיע למקום ובעודו מביט בעבירה - מסרב לתת לשוטרים דוח חניה, למרות הפצרותיהם של העוברים והשבים במקום.

מהתיעוד עולה כי השוטרים החנו את רכבם על מעבר החצייה - ועזבו את המקום. "הנה, אין אף אחד בניידת", אומר הצלם המתעד ולאחר מכן פונה לפקח: "תן לו דוח. אם אני הייתי עומד פה הייתם נותנים לי דוח, נכון?", הוא שואל - אך הפקח משיב בחיוך וכשהוא מתעסק בטלפון הנייד שברשותו.

במרוצת הדקות, עוברים עשרות בני אדם את הכביש - כשהם נאלצים לעקוף את הניידת החונה, ולהסתכן בירידה אל הכביש. כעבור מספר דקות משיב הפקח לצלם: "אני לא יכול לתת לניידת דוח, אלו ההנחיות שלנו, אני לא יודע מה הסיפור שם. אבל אם אתה רוצה, תתקשר למשטרה להתלונן". כשהוא נשאל על ידי הצלם מה הקנס על עמידה לא חוקית על מעבר חצייה, עונה הפקח: "250 שקלים".

לפתע, מגיעים שני השוטרים בחזרה לניידת ונכנסים אליה. בעודם מניעים את הרכב, ניגש הצלם אל הניידת ומבקש את תגובתם של השוטרים למצלמה. "מדוע אתה עומד על מעבר החצייה?", שואל הצלם. השוטר מוריד את החלון ובסימן "שלום" בידו, משיב: "תגיש תלונה ואני אסביר, אין שום בעיה עם זה. זה אירוע חריג" - ונוסע מהמקום.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה בעקבות פרסום הסרטון: "על פי הנחיית משרד המשפטים, פקח עירוני לא יאכוף ניידת משטרה מבצעית. הפקח לא יכול לדעת אם השוטר נמצא במהלך פעילות מבצעית ולכן האחריות למקרה היא של השוטר בתפקיד. פקח חניה רשאי לתת דוח חניה לניידת משטרה לבנה, שאיננה מבצעית".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי התלונה תיבדק ואכן אותו שוטר יידרש לתת הסבר. "במידה ומדובר באירוע חריג אנחנו נשקול את צעדינו. בכל מקרה אם יתברר כי מדובר בעבירה אז יינקטו נגד השוטר הליכים משמעתיים וגם הליכים תעבורתיים", נאמר בתגובה.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת