האצן האולימפי שנאלץ לעבוד כעובד קבלן: "אם אאמן צעירים, הם יביאו מדליה"

הפוסט המרגש על האצן לשעבר היילה סטאין, שנאלץ לעסוק כיום כעובד קבלן, הביא לתגובות תומכות מצד הציבור בספורטאי שהשתתף באולימפיאדות וייצג את ישראל בשלל תחרויות ריצה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מותח ביקורת על הטיפול של המדינה בספורטאים. "יש ספורטאים ברמה עולמית, אף אחד לא מטפל בהם", הוא אומר

אחרי הפרסום על העסקתו של האצן האולימפי לשעבר היילה סטאין כעובד קבלן בחנות למוצרי עבודה של רשת גדולה, הביע סטאין בשיחה עם חדשות 2 Online תקווה כי יוכל להמשיך ולתרום מניסיונו לענף האתלטיקה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם ייתנו לי לאמן צעירים מעל גיל 15 הם יוכלו להגיע לאליפות העולם ולאולימפיאדה, ויביאו מדליה", טען סטאין. "יש ספורטאים ברמה עולמית, אבל אף אחד לא מטפל בהם, אף אחד לא רואה אותם, אין להם מאמנים ברמה גבוהה".

לדבריו, תחום האתלטיקה לא מקופח מבחינה כלכלית, אבל "אין להם מאמנים מספיקים. כבר דיברתי עם שרת הספורט לימור לבנת לפני שנתיים. היא לא יודעת מה מדובר על הספורטאים, היא לא מבינה בזה".

היילה סטאין בעבודתו הנוכחית, היום (חדשות 2)

סטאין, אחד האצנים הגדולים בתולדות המדינה שהשתתף באינספור תחרויות וייצג את ישראל במספר אולימפיאדות, נאלץ להשלים הכנסה בימים אלו כעובד קבלן בחנות למוצרי עבודה. בפוסט מרגש שהעלה גולש לפייסבוק, הוא תיאר מפגש עם סטאין בכניסה לחנות ואת הקשיים שהציג בפניו הספורטאי המצטיין.

את הפוסט העלה דוד גוזלן, שסיפר כמה העריץ את האצן, ולא יכול היה להישאר אדיש כשראה אותו. "אדם עם הישגים כמו שלך צריך ללמד ולהדריך ילדים, בני נוער ומבוגרים מבוקר עד ערב, צריך להרצות ולספר את סיפור חייך, אתה צריך להיות חבר של כבוד בווינגייט", אמר לו. סטאין בתגובה אמר לו כי היה רוצה להדריך קבוצות ריצה, אך לצערו הוא לא מוצא תלמידים.

גם הגולשים לא נשארו אדישים לפוסט: יותר מ-12 אלף בני אדם לחצו על כפתור הלייק, כ-8,000 שיתפו את הפנייה וחשוב מכך - רבים פנו על מנת לסייע למצוא מקום עבודה לסטאין, כזה שיאפשר לו להעביר את הידע העצום שרכש במשך השנים באתלטיקה.

האצן לשעבר בחנות, השבוע (דוד גוזלן)

"הבטחתי לו שכשהוא יפתח את הטלפון שלו ביום ראשון בבוקר הוא יקבל מבול של הודעות והצעות עבודה", סיפר גוזלן בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא אדם צנוע מאין כמוהו, הייתי ממש צריך ללחוץ עליו כדי שהוא יודה שהוא אכן אלוף ישראל בריצה בעבר".

זמן לא רב חלף והתחזית של הגולש הפעלתן התממשה: מרגע שפרסם את תמונתו של סטאין ואת סיפורו הוא קיבל טלפונים רבים כשחלקם מלווים בהצעות עבודה. "התקשר אלי סגן ראש עיריית מעלה אדומים כדי שיבוא ויאמן ילדים אצלם, עוד הרבה אנשים שלחו הודעות דומות", הוא מספר. "אני מקווה שזה יסתדר, כי פשוט מגיע לו".

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "המשרד אינו מעסיק ספורטאים ומאמנים בהיותו גוף רגלוטורי התומך בגופי הספורט בישראל והם שמאגדים את פעילות הספורטאים ומעסיקים את המאמנים. ראוי ונכון היה שאיגודי הספורט והוועד האולימפי ישתמשו בכישוריהם וניסיונם הרב של ספורטאים אולימפיים לאחר פרישתם ובהם סטאין, וישלבו אותם כמאמנים ואנשי מקצוע להדרכת דור העתיד של ספורטאי ישראל.

"לפיכך, בכוונת המשרד לפנות לאיגוד האתלטיקה ולוועד האולימפי, והוא משוכנע כי הם יעשו את כל המאמצים כדי לסייע לו להשתלב כמאמן ריצה. במידה שסטאין ישתלב כמאמן ריצה באיגוד האתלטיקה ניתן יהיה לבדוק, בתיאום עם האיגוד, אפשרות לצרפו לתכנית המאמנים הייחודית שהשיק משרד הספורט לפני כשנה למימון שכרם של מאמנים בענפים אולימפיים".