שרת הספורט לבנת: "אירועי הדרבי - פיגוע ספורטיבי"

המועצה למניעת אלימות בספורט התכנסה לדיון בהול בעקבות השלכת החפצים של אוהדי הפועל במהלך הדרבי התל-אביבי. שרת הספורט לימור לבנת, שהובילה את הדיון, תקפה את נציגי המשטרה ויו"ר ההתאחדות אבי לוזון, שלדבריה אינם עושים מספיק על מנת למגר את האלימות

המועצה למניעת אלימות בספורט בראשות השרה לימור לבנת התכנסה בשעות הצהריים בתל אביב לדיון דחוף בעקבות האירועים האלימים בדרבי התל-אביבי בתחילת השבוע. אל הדיון הגיעו גם יו"ר המועצה השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון ונציג המשטרה ניצב ניסים מור.

השרה לבנת גינתה בתקיפות את ההתפרעות בדרבי, ובמיוחד את פגיעת הרקטה שנורתה מחוץ לתחומי האיצטדיון ופגעה באוהדת של מכבי ת"א. "מה שקרה בבלומפילד זה לא אירוע ספורטיבי, זה פיגוע ספורטיבי", אמרה לבנת ללוזון, "יש לכם את הכלים למנוע את האסון הבא. רק במקרה האסון הזה נגמר בפציעתה של אוהדת".

"אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב שבו יקרה משהו גרוע הרבה יותר. הכדור בידיים שלכם ושיתוף הפעולה בין ההתאחדות לכדורגל לבין המשטרה הוא הכרחי", הוסיפה השרה, "קרה כאן דבר חמור ביותר והצעדים צריכים להינקט מיד".

השרה גם התייחסה להיערכות המיוחדת לקראת קרב התחתית בשבת שייערך בין מכבי פ"ת לבית"ר ירושלים בשבת. "אני מוטרדת מאוד", אמרה השרה שזכתה לתגובה צוננת מצדו של לוזון, יו"ר ההתאחדות ובעבר בעלי מכבי פ"ת שהדגיש: "המשטרה ממלאת את תפקידה".

תזכורת לאירועים האלימים בדרבי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת