חג מסוכן: 2 ילדים נפגעו מפיצוץ נפצים בעיניים

בשני מקרים שונים ברחבי הארץ נפגעו ילדים מנפצים שהתפוצצו סמוך לפניהם. בן 8 מטבריה ובן 13 מירושלים נפגעו בעיניים מפיצוץ נפצים והובהלו לבתי החולים. למרבה המזל, לא נשקפת בשלב זה סכנה לראייתם. במשטרת ישראל מדגישים: "נפצים עלולים לגרום לפציעות, קטיעת אצבעות ואף עיוורון". הורים - שימו לב

זהירות: נפצים. עלול לגרום לפציעות קשות (משטרת ישראל, מרחב שרון)

חג הפורים הגיע ויחד עם התחפושות, הרעשים ומשלוחי המנות ישנם גם אירועים פחות נעימים. שני ילדים בני 8 ו-13 נפצעו במהלך היום מפיצוץ נפצים שבהם שיחקו. השניים הועברו לטיפול בבתי החולים ובשלב זה, למרבה המזל, לא נשקפת סכנה לראייתם. במשטרת ישראל מדגישים כי הפציעות כתוצאה משימוש בנפצים בחג הפורים עלולות להיות קטלניות.

אמש בשעות הלילה הובהל נער בן 13 לחדר המיון בבית החולים "הדסה עין כרם" כשהוא סובל מפגיעה בעינו, זאת לאחר שנפצים בהם שיחקו חבריו התפוצצו סמוך לפניו. לאחר טיפול ראשוני במיון בית החולים אושפז הצעיר במחלקת עיניים להמשך טיפול בשטף דם בעין.

הבוקר אירע מקרה נוסף וילד בן 8 תושב טבריה נפגע גם הוא בעינו כתוצאה מפיצוץ נפץ שהחזיק בידו. הוא פונה לבית החולים "פוריה" בטבריה.

אמו של הילד שנפצע סיפרה לאנשי צוות בית החולים כי נערה מבוגרת ממנו הגישה לבנה חזיז בשם "רמאדאן", חזיז ארוך באופן יחסי. הילד לא ידע שהנפץ שניתן לו דלוק וזה התפוצץ בפניו. מבית החולים נמסר כי הילד סובל מפגיעות בפנים ובעין ימין. כתוצאה מההדף קיבל הילד מכה חזקה גם בגשר האף. הוא מאושפז במחלקת הילדים בבית החולים "פוריה", ככל הנראה לא נשקפת סכנה לראייתו.

המשטרה: "שימוש בנפצים עלול לגרום לקטיעות ועיוורון"

עקב ריבוי המקרים חוזרים גורמים במשטרה ומדגישים כי נפצים מהווים סכנה למשתמשים בהם ובמיוחד לילידים ולבני נוער. "מכירתם של פריטים אלו אסורה ועלולות להיגרם מהם פציעות, הכוללות קטיעת אצבעות ואף עיוורון, במקרה של פגיעה באזור הפנים", נמסר מהמשטרה.

במשטרת ישראל יצאו בקריאה להורים להגברת הפיקוח על ילדיהם בימי החג ומבקשים מהם להסביר על הסכנות שבשימוש במשחקים המכילים חומר נפיץ.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת