אשכנזי התייחס לדוח המבקר: "אני לא בורח מכלום"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הגיב לטיוטת דוח מבקר המדינה בטקס קריאת רחוב על שמו באור יהודה. "מעולם לא ברחתי מכלום לא בשדה הקרב ולא מביקורת שהיא מוטחת בי", אמר והוסיף: "נענה באופן ענייני לדוח"

בטקס חגיגי באור יהודה בקריאת רחוב על שמו, התייחס הרמטכ"ל גבי אשכנזי לראשונה מול מצלמות לטיוטת מבקר המדינה בפרשת הרפז: "כפי שאתם יודעים אני מעולם לא ברחתי מכלום, לא בשדה הקרב ולא מביקורת כשהיא מוטחת בי. אני מודה למבקר על העבודה הרצינית ומבקר את המוסד הזה ונענה באופן ענייני אחרי שנקרא את הדברים כפי שצריך".

"נגיד את הדברים למבקר. אני, בניגוד לאחרים, לא חושב שיש פה סיבה לעליצות ושמחה, יש דברים שצריך לתקן, אני ומשפחתי ואנשי עברנו קמפיין ומתקפה לא פשוטה בדרך עשינו כמה טעויות. הדבר הכי חשוב אלה הלקחים שיש להפיק – נפיק כדי שלא יהיהו מערכות יחסים כאלה בין לשכות, שר ביטחון ורמטכ"ל".

"יש דברים שחשוב שהדוח חשף, שאף אחד בצה"ל לא היה מעורב בכתיבת הדוח ובהדלפתו. אף אחד לא התערב במינוי הרמטכ"ל או אי מינויו. אף אחד לא ביקש שנה חמישית. נענה באופן ענייני לדוח. הכי חשוב להפיק את החלקים", דברי אשכנזי.

את הדברים אמר אשכנזי בטקס חנוכת רחוב על שמו בעיר אור יהודה, כבוד לו זוכים רק מעטים בחייהם. שדרת אשכנזי נמצאת במיקום מכובד וסביר להניח שהשכנים יהיו נאים בעיני הרמטכ"ל לשעבר: סמוך אליו ניתן למצוא את שדרת יצחק רבין ואת רחוב דוד אלעזר.

בעיריית אור יהודה ביקשו להזכיר כי השם שנבחר עבר את ועדת השמות של העירייה ואושר ברב קולות במועצה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת