"ישראל כץ מוכר את רכבת ישראל"

עשרות חברי תנועת מחנות העולים מוחים הבוקר נגד פעולותיו האחרונות של השר כץ ומלחמתו ברכבת: "מיקור חוץ הוא שם יפה להפרטה", אומרים הפעילים. הערב יכנס השר מסיבת עיתונאים שבה תישמע "הצהרה דרמטית באשר לעתיד הרכבת"

סימני מאבק ראשונים: שר התחבורה ישראל כץ צפוי לכנס היום בשעות אחר הצהריים מסיבת עיתונאים שהוגדרה כדרמטית, בה הוא צפוי להשמיע אמירות נוקבות באשר לעתיד הרכבת. לאור פעולותיו האחרונות של השר ולאחר שהמשא ומתן בין משרדו לעובדי הרכבת נכשל יוצאים חברי תנועת המחנות העולים נגד כץ ומלחמתו למען רפורמות ברכבת ישראל.

הבוקר הפגינו עשרות חברי התנועה במתחם הרכבת בתחנת ארלוזרוב במחאה על צעדיו האחרונים. במהלך האירוע הציגו המפגינים את דוכן שבו "מכרו" לכל מי המעוניין את חלקי הרכבת ולצד זה נתנו הסברים מפורטים לציבור הנוסעים על משמעויות המהלך, כפי שהוא נתפס על ידי חברי התנועה.

חבר התנועה אורי הורן יצא נגד המהלך של משרד התחבורה לאפשר מיקור חוץ לתחזוקת הקרונות החדשים ברכבת. "מיקור חוץ הוא שם מכובס להפרטה. ההפרטה בישראל מנוצלת לטובת בעלי הון ובסוף הציבור משלם את המחיר", טען הורן.

מנכ"ל הרכבת: לא יהיה מנוס מסגירת הרכבת

שר התחבורה ישראל כץ יכנס הערב מסיבת עיתונאים בעקבות כשלון המשא ומתן עם ההסתדרות. השר כץ ימסור הודעה שהוגדרה כ"חשובה מאוד לגבי עתיד הרכבת". על פי הערכות קיים סיכוי ממשי כי השר יורה לסגור את הרכבת על מנת לבצע את הרפורמות ולהימנע מהתכתשויות נוספות עם ועד העובדים הכוחני של הארגון.

מנכ"ל הרכבת בועז צפריר התבטא בחריפות באשר לנושא באירוע "שבת תרבות" שהתקיים בבאר שבע. צפריר הבהיר כי המצב הנוכחי ברכבת הוא בלתי נסבל וכי קיימת אפשרות ממשית של רפורמה כוללת בארגון. "אם לא נשנה את התרבות הארגונית, לא יהיה מנוס מלסגור את הרכבת למספר חודשים", אמר צפריר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת