ניסיון ההתאבדות הכפול באשדוד: "קיללנו אותן וירדנו עליהן"

בבית הספר שבו לומדות הנערות שניסו להטביע עצמן בים בשל הטרדות בפייסבוק לא התקבלה הידיעה על האירוע בהפתעה רבה. חבריהן לספסל הלימודים תיארו כי השתיים עברו מסכת השפלות פומבית ואכזרית: "קיללנו אותן וירדנו עליהן. זה גרם לזה שהן נעלבו והלכו להתאבד"

הידיעה על ניסיונן של שתי נערות בנות 14 מאשדוד להתאבד הלילה בטביעה בים לא עוררה תדהמה רבה בקרב חבריהן לספסל הלימודים. בשיחה עם חדשות 2 סיפרו תלמידים בבית הספר שבו לומדות השתיים כי מסכת ההטרדות וההשפלות שעמה התמודדו נעשתה באופן גלוי, מה שגרם לכתובת להיראות היטב על הקיר.

"קיללו אותן וירדנו עליהן. זה גרם לזה שהן נעלבו והלכו לים להתאבד", סיפר נער שלומד במוסד. חברתו לספסל הלימודים סיפרה כי הבחינה שדבר מה אינו כשורה: "הרגשתי שמשהו עובר עליה (על אחת הבנות) כי היא הייתה עצובה בזמן האחרון".

תחילתה של הפרשה לפני כמה שבועות. חרם כיתתי שהוטל על הנערות נתן את אותותיו גם בדמות דף השמצות בגנותן שנוצר בפייסבוק. עשרות בני נוער הצטרפו אליו, הכפישו בו את השתיים והטיחו בהן עלבונות שנגעו בעיקר למראה החיצוני שלהן.

הנערות ישובו ללמוד בימים הקרובים

"פתחו קבוצה והתחילו להעליב אותה ולצחוק עליה. אמרו שזה בגלל התספורת שלה, שהיא נראית כמו גבר", סיפרה אותה התלמידה - שחשפה כי גם היא נאלצה להתמודד עם משבר דומה: "פעם גם עליי פתחו קבוצה, אבל אני לא לקחתי את זה ללב".

ואכן, הזהירו במועצה לשלום הילד כי ניצולה של הרשת החברתית להתעמרות חסרת מעצורים של בני נוער בחבריהם הפכה כבר לתופעה מדאיגה של ממש.

בבית הספר שבו לומדות השתיים ערכו היום מורים ועובדים סוציאליים שיחות עם התלמידים על הפרשה. הנערות, שיצאו מהמים כשהן סובלות מכוויות קור, פונו לטיפול בבית החולים "ברזילי" שבאשקלון ושעות אחר כך שוחררו לבתיהן.

הן צפויות לשוב אל ספסל הלימודים בימים הקרובים, כשהשאלה מהו האמצעי שיש לנקוט כדי למנוע הישנות של מקרים מסוג זה נותרה פתוחה. קשה אומנם למנוע את מה שמתרחש בין התלמידים מחוץ לכתלי בית הספר, אבל האיסור הגורף של משרד החינוך על מורים להיות חברים של תלמידיהם ברשת החברתית עלול רק לסבך את המצב עוד יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת