עקב הסערה: הלימודים בגולן בוטלו

מזג אוויר סוער בכל רחבי הארץ: בירושלים ירד בשעות הבוקר שלג מעורב בגשם שלא נערם על הקרקע. ברמת הגולן נהנים משלג כבד שיורד ביממה האחרונה, בשל כך בוטלו הלימודים בבית הספר האזורי "אביטל" בצפון הרמה. בירושלים נערכים לאפשרות שהשלג ייערם, אך מבהירים שהסיכויים לכך קטנים. והתושבים? מחכים לשיא שיגיע רק בשישי

חגיגה לבנה - בינתיים בעיקר בצפון. שלג כבד יורד ביממה האחרונה ברמת הגולן, ובעקבות זאת הוחלט כי הלימודים בצפון הרמה לא יתקיימו והתלמידים נותרו בבתיהם.

בשעות הבוקר הפתיע מטח קצר של שלג את הירושלמים, אך לא בעוצמה שהספיקה להיערם על הקרקע: גולשי חדשות 2 תיעדו פתיתי שלג שירדו בשכונת גילה בעיר, ואמש נראו פתיתים מעורבים בשלג גם בשכונת ארמון הנציב. הטמפרטורות ממשיכות להיות נמוכות, והן יוסיפו לרדת עוד במהלך הלילה ומחר - מה שמגביר את הסיכוי להצטברות שלג על הקרקע גם בירושלים.

בעקבות הגשמים הכבדים, כבישים רבים הוצפו ונחסמו. מהמשטרה נמסר כי בצפון כביש 99 הוצף, כביש 98 מעין זיוון לצפון חסום, כביש 91 (צומת השריון) חסום, כמו כן חסומים גם כביש 959 מאמיר למזרח וכביש 978 מאמיר לכיוון מסעדה. מצומת כוח למנרה הנחלים עלו על גדותיהם והכביש חסום, ובצומת מירון ישנה הצפה גדולה.

בדרום, קטע מכביש 90 בין עין גדי למלונות ים המלח נפתח לתנועה, לאחר שהיה סגור בשל הצפה במהלך הלילה.

שיא המערכת עוד לפנינו: השלג צפוי לחזור ואף להיערם ביום שישי לפנות בוקר. הרוחות שהגיעו אתמול למהירות של יותר מ-100 קילומטרים לשעה גרמו היום לקריסת עצים. שני בני אדם מפגיעת חפצים שעפו ברוח. באזור היו שיבושים באספקת החשמל. בדרום הארץ נרשמו רמות זיהום אוויר הגבוהות פי 43 מהרגיל, אך לקראת שעות הערב האובך שקע בגלל הגשם.

בירושלים נערכים לאפשרות שהשלג ייערם ובעירייה כבר הוכרזה כוננות. עם זאת, מבהירים שהצפי הוא לתקלות ונזקים כתוצאה מהרוחות העזות והגשמים, כשהסיכוי לשלג כבד בבירה עדיין נמוך, לפחות עד מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת