פרידה מביניש בנוסח חברון: "נפטרנו מצוררת היהודים"

סרטון בלעדי שהגיע לידי חדשות 2 מתעד את האופן הפרובוקטיבי שבו ציינו איש הימין הקיצוני ברוך מרזל ושותפיו לדרך את פרישתה של נשיאת בית המשפט העליון, מוסד שאותו כינה בנאום שטנה קשה "מסוכן לישראל יותר מאשר אירן". ומה באשר לגרוניס? "הוא לא יותר טוב"

אתמול, בטקס מרגש וכשדמעות חנקו את גרונה, נפרדה השופטת דורית ביניש מכס נשיאת בית המשפט העליון. רבים במערכת המשפט, בהם תומכי הגישה שנקטה ומתנגדיה, הגיעו לכבדה ברגעים שבהם סיימה את כהונתה והעבירה את המושכות לידיו של מחליפהּ אשר גרוניס - אבל בחברון בחרו לציין את תום עידן ביניש בדרך שונה בתכלית.

עשרות פעילי ימין קיצוני השתתפו אתמול בסעודה חגיגית שנערכה ביישוב היהודי בעיר האבות לציון פרישתה של ביניש מבית המשפט העליון. סרטון מהאירוע שהגיע לידי חדשות 2 מתעד את נאום ההסתה הפרובוקטיבי שנשא איש הימין הקיצוני ברוך מרזל במקום, שתקף במילים קשות את ביניש עצמה ואת המוסד שבראשו עמדה.

"אנחנו צריכים להרים כוסיות לחיים היום ולהגיד - ברוך שפטרנו מעונשה של הזה", אמר מרזל לקהל - ונשא דברי שטנה נגד ביניש: "זכינו היום להיפטר מצוררת היהודים, צוררת היהדות וצוררת ארץ ישראל". בתיעוד נקלט קולו של אחד ממשתתפי האירוע כשכינה , "רוח" חג הפורים, את נשיאת בית המשפט העליון היוצאת "ושתי".

"שלא תחשבו שהחדש יותר טוב"

בהמשך, תיאר מרזל את ביניש ויתר שופטי המוסד שבראשו עמדה עד אתמול כאויב של ממש: "בית המשפט העליון יותר מסוכן לישראל מאשר אירן. עם אירן אנחנו נדע להסתדר, אבל כשיש מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו, שיש לנו בתוכנו שופטים רשעים עם אג'נדה שמאלנית להשחית ולעקור כל דבר של יהדות".

מרזל האשים את השופטים בהתנכלות מכוונת לאזרחים שנתפסים בעיניו כמשתייכים לציבור הדתי ולצדה הימני של המפה הפוליטית. "אם רואים מישהו עם כיפה - הם ישר נגדו", הוא אמר.

הכנס שבו סיפק מרזל את ההתבטאויות הקשות לא היה הפעם הראשונה אתמול שבה השיק מרזל כוסות לחיים. שעות לפני כן הוא תועד עושה זאת גם כן בחברון יחד עם עובר אורח - ולא החמיץ את ההזדמנות לשאת שוב מילות הסתה בגנות ביניש. "הצוררת של התורה וארץ ישראל הולכת", הוא אמר בהתלהבות. "ברוך השם, התפטרנו ממנה".

אם נשיא העליון החדש גרוניס סבור שיחסם של אנשי הימין הקיצוני כלפיו יהיה שונה מזה שלו זכתה קודמתו בתפקיד, דאג מרזל להסיר כל ספק מעל הסוגיה. בכנס שבו נאם אתמול הוא הביע תקווה "שהקדוש ברוך הוא ישיב שופטינו כבראשונה וארצנו כבתחילה ויסיר ממנו יגון ואנחה - את ביניש וגם את החדש שבא. שלא תחשבו שהוא טוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת