גל מקל מצא בית חדש ב-NBA: חתם בניו אורלינס

לאחר שכבר חוזר על ידי מכבי תל אביב, גל מקל ממשיך בחלום ה-NBA: הלילה חתם הכדורסלן הישראלי בן ה-26 בקבוצתו השנייה בליגה הטובה בעולם, ניו אורלינס פליקנס. ערב מוצלח לישראלים בליגה, עם ניצחונות לבלאט וכספי

מצא בית חדש, מקל (רוטירס)

הכדורסלן הישראלי השני גל מקל חתם אמש (שישי) בקבוצתו השנייה ב-NBA ניו אורלינס פליקנס. הוא קיבל את הגופייה מס׳ 24 ויוכל לקחת חלק כבר במשחק הקבוצה הלילה (בין שבת לראשון) מול לוס אנג׳לס קליפרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוזה עם מקל לא מובטח, כלומר יש לקבוצה אפשרות ״לחתוך״ את החוזה עד ה-10 בינואר, ומנגד קיימת בחוזה אופציה להמשיך את ההתקשרות עד תום העונה הבאה.

מקל, הישראלי השני בליגה הטובה בעולם אחרי עומרי כספי, שיחק בעונה שעברה בקבוצת דאלאס ושותף ב-31 משחקים. מקל הפגין לרוב יכולת טובה והשתלב בליגה, אלא שהעונה הוא שוחרר מהקבוצה רגע לפני פתיחת העונה.

הוא נשאר בארה״ב למרות שמכבי תל אביב גיששה בנושא חזרה אפשרית לארץ. מקל היה קרוב להצטרף לאינדיאנה פייסרס אך העסקה נפלה מסיבות טכניות של בעיות ברישיון העבודה.

השבוע יצרו עם מקל קשר אנשי ניו אורלינס, שלשום הוא הגיע ללואיזיאנה להתרשמות והלילה כאמור הגיעה ההודעה הרשמית על צירופו. מקל בן ה-26, (1.91 מ׳), לא צפוי להיות הרכז הפותח של הקבוצה, אלא להיאבק על דקות מול הרכזים המחליפים.

הלילה האחרון (בין שישי לשבת) היה מוצלח גם ליתר הישראלים ב-NBA. המאמן דייויד בלאט וקבוצתו קליבלנד ממשיכים במסע הניצחונות, עם 91:105 מרשים בקנדה מול טורונטו. זהו הניצחון השישי ברציפות של קליבלנד, רצף שבא בזמן ומשכיח פתיחת עונה מאכזבת. עומרי כספי קלע 6 נק׳ בניצחון בהארכה של קבוצתו סקרמנטו על אינדיאנה 101:102.