גשום ומושלג: צפון הגולן חסום

מזג אוויר סוער שורר כעת בכל חלקי הארץ וגורם לנזקים קשים. אתר החרמון נסגר בעקבות סופות השלג ומספר צירים נחסמו לתנועה. בירושלים מדווחים על שלג מעורב בגשם

האובך הכבד ששרר בשעות הבוקר התחלף בגשם עז ששוטף את כל הארץ מהצפון ועד צפון הנגב. בירושלים התקבלו דיווחים על שלג מעורב בשלג. הסערה צפויה להגיע לשיא בחמישי בלילה, אז קיים סיכוי קטן שפתיתי שלג יירדו בכמות משמעותית יותר בירושלים ואולי אפילו יערמו על הקרקע. בירושלים כבר החלו להיערך לאפשרות כזו והכינו כלים וצוותים שיהיו בכוננות לפגעי מזג האוויר.

אבל לצד השמחה על ניצני השלג, החורף מביא איתו גם נזקים. גבר כבן 70 נפצע קל בראשו לאחר שדלת זכוכית נטרקה על פניו כתוצאה מרוחות חזקות בנתניה. פרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום ופינו אותו לבית החולים לניאדו. לבית החולים פונה גם פועל בניין שנפצע באורח בינוני לאחר שדלת מיכלית עפה לעברו בעקבות הרוח החזקה. הוא פונה מאתר הבנייה כשהוא סובל מפגיעת ראש ומעורפל הכרה.

בנוסף, מספר עצים נפלו על כלי רכב ברחוב יהודה הלוי בנתניה. נוסעי הרכב לא נפגעו אך נגרם נזק. עצים נתלשו מהרוח גם בפתח תקווה ובתל אביב. עובדי חברת החשמל הוזעקו בין היתר לסביון, לתיקון תקלה שאירעה כתוצאה מנפילת עץ על קו מתח.

במוקד אגף התנועה התקבלו מאות דיווחים על מפגעים בדרכים ובצמתים בעקבות תנאי מזג האוויר . עקב שלג בצפון סגורים לתנועה כביש 978 (צ. השריון), כביש 959 (אמיר-גונן), כביש 978 (אמיר-מסעדה). בצומת הערבה-דימונה דווח על אובך המגביל את הראות.

בעקבות מזג האויר הסוער, נרשמו בירושלים מספר הפסקות חשמל באזור רוממה ומרכז העיר. מכבאות ירושלים נמסר כי נרשמו קריאות לחילוץ אזרחים ממעליות שנתקעו. דובר עיריית באר שבע מסר כי מזג האוויר הסוער גרם לנפילת עשרות עצים ולפגיעה במספר רמזורים.

משבי רוח של 100 קמ"ש

רוחות עזות מורגשות בכל רחבי הארץ, ובהן משבים של 100 קמ"ש. רמות זיהום האוויר גבוהות נמדדו בשעות הצהריים שהגיעו לפי 43 בבאר שבע ופי 11 בתל אביב. בשעות האחרונות נכנסה חזית גשומה צפון ולמרכז שגרמה לשקיעת האובך ולסופות רעמים מקומיות. שלג החל לרדת עוד בשעות הלילה בחרמון ובשעות האחרונות מגיעים דיווחים על שלג בצפון רמת הגולן.

במשך היום יהיה סוער מהצפון ועד צפון הנגב, שלג יוסיף לרדת בחרמון, הטמפרטורות יירדו במידה ניכרת ויהיה קר מהרגיל. בנוסף, קיימת סכנת שיטפונות.

טרם ניתן להבטיח שלג בירושלים אך אחר הצהריים צפוי שלג בפסגות הרי הצפון. בקצרין 7-5 מעלות בבוקר עד הצהריים, בחיפה 10-7, בתל אביב 15-11, בירושלים 6-5, בבאר שבע 13-9 ובאילת 20-12 מעלות עד הצהריים. אתר החרמון נסגר הבוקר למבקרים עקב סופות השלג. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסביר מנהל האתר שאול אוחנה על הסופות. "אנחנו מנסים לפתוח את האתר כל הזמן אבל יש סופות", הסביר אוחנה. "ירדו 15 ס"מ בחלק התחתון ואי אפשר למדוד כמה ירד בחלק העליון בגלל רוחות חזקות מאוד".

מחר צפויים גשמים מלווים ברוחות חזקות וסופות רעמים מהצפון ועד הנגב. בחרמון ובהרי הצפון יירד שלג וייתכן שהוא יירד גם בפסגות הרי המרכז. בשישי עדיין יהיו גשמים מדי פעם עם הפוגות ארוכות יותר, ינשבו רוחות חזקות ותורגש ירידה נוספת בטמפרטורות.

אתמול הרוחות החזקות גרמו לנפילות של עצים על מכוניות. כך למשל ביישוב מגשימים, עצים ריסקו שתי מכוניות ובמזל איש לא נפגע. "זה היה נס שאף אחד לא היה ברכב - נמנע אסון", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט משה שרון, תושב מודיעין שתיעד את האירוע. "הרוחות החזקות הפילו את העצים ואנשי גיזום הגיעו לגזום עצים נוספים על מנת שאלה לא יפלו גם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת