האצן האולימפי שנאלץ לעבוד כעובד קבלן

היילה סטאין (59) השתתף באולימפיאדות וייצג את ישראל בשלל תחרויות ריצה. כעת, לאחר שפרש, הוא נאלץ לעבוד כעובד קבלן על מנת להשלים הכנסה. פוסט מרגש שעלה לפייסבוק עשוי למצוא לו פתרון: "מגיע לו, הוא אדם יקר"

האצן לשעבר בחנות, השבוע (דוד גוזלן)

אחד האצנים הגדולים בתולדות המדינה, היילה סטאין (59), שהשתתף באינספור תחרויות וייצג את ישראל במספר אולימפיאדות, נאלץ להשלים הכנסה בימים אלה כעובד קבלן בחנות למוצרי עבודה של רשת גדולה. בפוסט מרגש שהעלה גולש לפייסבוק, הוא מתאר מפגש עמו בכניסה לחנות ואת הקשיים שהציג בפניו הספורטאי המצטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הפוסט העלה דוד גוזלן, שסיפר כמה העריץ את האצן, ולא יכל להישאר אדיש כשראה אותו. "אדם עם הישגים כמו שלך צריך ללמד ולהדריך ילדים, בני נוער ומבוגרים מבוקר עד ערב, צריך להרצות ולספר את סיפור חייך, אתה צריך להיות חבר של כבוד בווינגייט", אמר לו. סטאין בתגובה אמר לו כי היה רוצה להדריך קבוצות ריצה, אך לצערו הוא לא מוצא תלמידים.

גם הגולשים לא נשארו אדישים לפוסט: יותר מ-12 אלף בני אדם לחצו על כפתור הלייק, כ-8,000 שיתפו את הפנייה וחשוב מכך - רבים פנו על מנת לסייע למצוא מקום עבודה לסטאין, כזה שיאפשר לו להעביר את הידע העצום שרכש במשך השנים באתלטיקה.

"הבטחתי לו שכשהוא יפתח את הטלפון שלו ביום ראשון בבוקר הוא יקבל מבול של הודעות והצעות עבודה", סיפר גוזלן בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא אדם צנוע מאין כמוהו, הייתי ממש צריך ללחוץ עליו כדי שהוא יודה שהוא אכן אלוף ישראל בריצה בעבר".

זמן לא רב חלף והתחזית של הגולש הפעלתן התממשה: מרגע שפרסם את תמונתו של סטאין ואת סיפורו הוא קיבל טלפונים רבים כשחלקם מלווים בהצעות עבודה. "התקשר אלי סגן ראש עיריית מעלה אדומים כדי שיבוא ויאמן ילדים אצלם, עוד הרבה אנשים שלחו הודעות דומות", הוא מספר. "אני מקווה שזה יסתדר, כי פשוט מגיע לו".