אלמנת ההרוג למען הנהג הדורס

דברים יוצאי דופן מגיעים היום מצד אלמנתו של ישראל וינטר ז"ל, שנהרג לפני כשלוש שנים בתאונת דרכים קטלנית. דבי וינטר מבקשת מבית המשפט שלא לשלוח לכלא את הנהג שפגע והרג את בעלה. "נקמה בטח לא תחזיר את בעלי", היא אומרת בריאיון לחדשות 2. "לא צריך להרוס עוד משפחה בישראל"

ישראל וינטר ז"ל נהרג לפני כשלוש שנים בתאונת דרכים קטלנית, כשבמכוניתו פגע רכב כיבוי. עכשיו משפחתו מבקשת מבית המשפט - אל תשלחו את הנהג הפוגע לכלא.

בתום חתונת בנו, לפני כשלוש שנים, נסע וינטר בכביש 444 ואז התנגש בכבאית שביצעה פניית פרסה אסורה ונהרג במקום. דבי וינטר, אלמנתו של ישראל מסבירה היום כי "קודם כל עופר הוא נהג מכבי אש, הוא לא סתם עבריין ששתה ונסע בשוכרה. הוא היה במילוי תפקידו. קיבל קריאת שווא וביצע פרסה בשביל ללכת לבדוק מה הקריאה שהייתה שם".

"הוא אמנם ביצע עבירת תנועה", היא מוסיפה, "אבל כולם יודעים שאנשי ההצלה מרשים לעצמם לעשות עבירות תנועה והפעם זה הסתיים בצורה לא יפה. לא טובה".

"הילדים אמרו שהם מוחלים לו"

דבי סיפרה על הדרך שבה נוצר הקשר בינם לבין הנהג הפוגע: "הוא הודה בעבירה שהוא ביצע. הוא פנה אלינו כמה פעמים, הילדים לא היו במצב לפגוש אותו וגם אני לא. זה לקח כמה שבועות או חודשים ואז פגשנו אותו. הוא הגיע אלינו הביתה. הייתה פגישה מאוד חשובה. הייתה סגירת מעגל לשמוע את הדברים".

"הוא ביקש סליחה ואמר כמה הוא מצטער וכמה קשה לו וכמה אין לו חיים. החיים שלו נהרסו. וזה היה חשוב גם לילדים שלי. כי באיזשהו מקום לפגוש את הבן אדם שפגע באבא שלהם זה חשוב לשמוע מה היה ומהעבר לו בראש".

דבי מדגישה: "יש בינינו קשר. הוא עלה איתנו לקבר בשנה וביקש סליחה מבעלי וביקש סליחה מהילדים וזה היה מחזה מאוד לא פשוט. הילדים אמרו שהם מוחלים לו ויש איתו קשר".

"לא צריכים עוד משפחה שתיהרס"

"אני אומרת לשופט שאם הוא היה מכיר את בעלי, שחלק מפועלו היה לטפל בבני נוער ואנשים שעשו כל מיני דברים בחיים שלהם כמו למשל לשקם אסירים. זה הך טבעי היה שאדם כמו עופר היה מגיע לבעלי ובעלי היה עוזר לו להשתקם. אנחנו רוצים להמשיך את מה שחשוב לבעלי בחיים, וזה לשקם את עופר. יש לו גם ילדים. אנחנו לא צריכים עוד משפחה שתיהרס בישראל", מבהירה דבי.

דבי טענה: "אני לא דנה אף אחד. כל אחד מגיע מהמקום שלו. אנחנו במקום שלנו מרגישים שלרצות את הנקם הזה לא יביא אותנו לשום מקום חיובי. זה בטח לא יחזיר את בעלי ולא ייתן לנו שום דבר. אנחנו מעדיפים לקחת את האנרגיות האלה למקום חיובי. למקום של צמיחה של המשפחה. זה הרבה יותר חשוב לנו מלמצות את הדין. לעזור לעופר להשתקם זה הדבר הכי טוב לעילוי נשמתו של בעלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת