הגולנצ'יק שניצח את בכירי הספורטאים בישראל

סמל אדיר איפרגן מגולני הצליח להביך את הספורטאים הבכירים ביותר במדינה במירוץ למרחק של 20 מטרים. בין היתר הוא ניצח את טוטו תמוז, יוגב אוחיון ושחר פאר, והשיג את התוצאה הטובה ביותר - כשהוא רץ עם הנשק והתיק על גבו. היום הוא מתוודה: "זה היה ספונטני לחלוטין"

כוח רצון או כושר צבאי? חייל אלמוני מגולני הצליח לגבור אתמול בתחרות ריצה על הספורטאים הבכירים ביותר של ישראל.

בתחנת רכבת מרכז בתל אביב נערכה אתמול תחרות ריצה למרחק של 20 מטרים. המרחק הקצר לא נבחר במקרה, והוא חלק ממהלך של חברת בזק לשיווק טכנולוגיית האינטרנט המהיר שלה.

ראשונה הייתה שחר פאר שטסה על המסלול ועברה אותו במהירות של 3.43 שניות. מיד אחריה עלה הכוכב העולה של מכבי ת"א בכדורסל, יוגב אוחיון, שהשיג תוצאה טובה מפאר בשלוש מאיות. טוטו תמוז, חלוצה המהיר של הפועל ת"א בכדורגל, העפיל על שניהם ועצר את השעון על 3.34 שניות.

אבל מעל כולם ניצב אחד - חייל אלמוני מגולני, סמל אדיר איפרגן, ששרף את המסלול והשיג תוצאה טובה בחצי שנייה ממתחריו הספורטאים הגדולים. "זה היה באופן ספונטני לחלוטין", שיחזר אדיר בריאיון לתכניתנו "שש" עם סיון רהב-מאיר.

רץ כשהנשק והתיק על גבו

"לא התכוננתי לזה או משהו כזה. הייתי בבית והייתי צריך לחזור לבסיס. בדרך עברתי, התענייני, ראיתי את המסלול וחשבתי - אולי כדאי לנסות", משחזר אדיר. החייל הצליח להשיג את התוצאה המרשימה כשהוא רץ עם הנשק והתיק עליו: "את הנשק לא יכולתי להוריד. והתיק כבר אמרתי, טוב, אם אני כבר עם נשק, בסדר נעשה את זה לכיף, לא כדי לנצח או משהו כזה".

אדיר מסביר כיצד הצליח לעקוף בסיבוב את יתר הספורטאים: "אני מאמין שהם לא האמינו בעצמם עד הסוף. הם היו צריכים לתת קצת יותר כדי להשיג תוצאה טובה יותר, כולה 20 מטר. ביחידה מאמנים אותנו באמת מד"סים קשים ומפרכים, ורק משם זה הגיע".

בהתחלה, מספר החייל, חבריו בצבא לא האמינו שניצח בתחרות. "אתמול הגעתי לבסיס אז סיפרתי את זה בחצי צחוק למפקד הסיירת", הוא מחייך. "הוא חשב בהתחלה שאני צוחק איתו על כל הסיפור הזה של ה-20 מטר, והיום בבוקר הוא התקשר להגיד לי שאני מקום ראשון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת