הנערה שהצילה חיים מתנדבת למען חיילים

לקראת פורים יתקיים ברחבי הארץ מבצע איסוף משלוחי מנות בשיתוף האגודה למען החייל. בין המתנדבים תהיה גם ארינה שסטופלוב, בת ה-17 שזכתה באות הוקרה כשהצילה חיים במתקפת גראדים. "זה היה אירוע שבחן אותי במצב לא שגרתי, אך דווקא בשגרה נמדדת היכולת להתנדב ולתרום", היא מסבירה. המטרה: משלוחי מנות ל-20 אלף חיילים

ארינה שסטופלוב (גיורא פנחסי)

בין המתנדבים שיאספו ויחלקו לקראת פורים משלוחי מנות לחיילי צה"ל תהיה גם ארינה שסטופלוב, חניכת "אחריי!" שזכתה באות הוקרה על הצלת חיי אדם לאחר תפקודה יוצא הדופן תחת מתקפת טילים.

שסטופלוב בת ה-17 הצילה את חייו של אדם שנפצע קשה במהלך מתקפת גראדים על באר שבע. לפני שנתיים היא הצטרפה לקבוצת "אחריי!" הפועלת בשכונה י"א בבאר-שבע בתמיכת הקרן לידידות, במטרה להתכונן לשירות הצבאי ולהשפיע על החברה.

"התנדבות היא אחת הדרכים הנפלאות לתרום ולהוביל שינוי, אך לעשות זאת לאורך זמן - זה האתגר הגדול שלנו כבני נוער", מסבירה שסטופלוב ומוסיפה: "הזדמן לי להיות באירוע לא נעים אשר בחן את ההתמודדות שלי במצב לא שגרתי, אך דווקא בשגרה נמדדת היכולת שלנו להתמיד, להתנדב ולתרום מעצמנו".

האירוע עליו מדברת שסטופלוב התרחש במהלך מתקפת טילי גראד בדרום. "הייתי עם המשפחה במקלט, שמענו "בום" אדיר", היא משחזרת. "אבא שלי יצא לרחוב ראה פצועים ורץ מהר להגיש להם עזרה. הוא התחיל לטפל באחד הפצועים, אך חשב שהפצוע נהרג ועבר לטפל בפצוע הנוסף כדי להציל אותו.

עזרה ראשונה הצילה חיים

"הגעתי בריצה אחריו וראיתי שהעיניים של הפצוע פתוחות ושהוא עדיין בחיים. החלטתי לעשות מה שאני זוכרת מספר העזרה הראשונה שאבא שלי הביא לי שהייתי קטנה ולאלתר משהו. עשיתי לו חוסם עורקים (ח"ע) בניסיון להציל אותו".

"כיוון שהייתה סכנה לפיצוץ בלוני גז, האמבולנס הגיע אחרי רבע שעה ארוכה מאוד והטיפול עבר לידיהם. בהמשך התברר שההתערבות שלנו הצילה את חייהם של השניים", מוסיפה שסטופלוב.

"בסיטואציה שכזו לא היה לי ספק כי כך עליי לפעול", מסבירה הנערה, "היה לי ברור שאני חייבת לעשות הכול כדי לנסות ולעזור לפצועים ואני בטוחה שהייתם פועלים כמוני. אך האתגר הגדול הוא להתנדב ולתרום לחברה בפרק זמן ממושך יותר, להתמיד גם כשקשה ולא לוותר - כי חשוב לנו מאוד לעשות שינוי חיובי בסביבה שבה אנחנו חיים. וזה מה שאני עושה ב"אחריי!" יחד עם בני נוער נוספים מכל רחבי הארץ".

בנוסף להכנה הפיזית והמנטאלית שעוברים שסטופלוב וחבריה לקראת השירות הצבאי, הם מתנדבים במהלך השנה ולאחרונה ערכו שיפוץ, ניקיון ונטיעת עצים בבניין של אלו"ט המהווה בית לילדים אוטיסטים בשכונה.

"בכל שלב בשנה אנו פועלים ונותנים מעצמנו וכך גם בחג הפורים", מדגישה שסטופלוב ומספרת על החשיבות במבצע ההתנדבות של איסוף משלוחי מנות "מתוקים לחיילים", בשיתוף עם האגודה למען החייל, האגף ביטחוני חברתי במשרד הביטחון וגלי צה"ל.

חיוך של חיילים

"החיילים שנשארים בחג בבסיס שמחים מדי שנה לראות כי בני נוער כמונו חושבים עליהם, עומדים במשך חודש ברשתות המזון ואוספים מאזרחים נפלאים שיתרמו ממתק או חטיף קטן כדי לעשות להם חג שמח", היא אומרת.

"ההתרגשות לראות חייל במוצב צה"ל מחייך ושמח לראות כי חושבים עליו ודואגים לו מחממת את הלב. בנוסף, בזמן הביקור בבסיסים אנחנו זוכים להכיר תפקידים בצבא, לדבר עם חיילים וחיילות, לראות בסיס מקרוב ולהגיע מוכנים יותר לקראת השירות הצבאי.

"בעתיד, כשאהיה חיילת בעצמי, אני משוכנעת שאתרגש מאוד לקבל שי נחמד שיעשה לי חג מתוק ושמח.

"אני קוראת לכל הקוראים לקחת חלק בפרויקט ולעזור לנו להגיע ל- 20,000 משלוחי מנות אשר נחלק בעצמנו בחג הפורים בבסיסים ובמוצבי צה"ל בכל רחבי הארץ". 

פרטים נוספים על מבצע איסוף משלוח מנות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת