המחשב עם תמונות הצלם הצבאי שנהרג נגנב

בקרוב ימלאו תשע שנים למותו של צלם דובר צה"ל סמ"ר ליאור זיו ז"ל שנהרג בפעילות מבצעית בעזה. לפני מספר ימים נגנב מבית הוריו בחולון מחשב ובו כל התמונות שצילם בשירותו. אמו כואבת וזועקת לעזרה: "אלה גנבים בלי לב, עוברים עלי ימים קשים במיוחד". המשטרה מנסה לאתר את הפורצים

צלם דובר צה"ל סמ"ר ליאור זיו נהרג בחול המועד פסח 20 באפריל 2003, במהלך פעילות מבצעית לאיתור נשק ברפיח. זיו ז"ל תיעד את פעולת גבעתי באותו היום. תמונותיו של זיו משירותו היו על המחשב של אמו מימי אך ביום שלישי שעבר הוא נגנב מביתה בחולון ובו כל התמונות שצילם.

"עוברים עליי ימים קשים במיוחד, יצאתי מהבית בבוקר וחזרתי אחרי שעתיים והבית היה פרוץ עם חלונות שבורים - ומצאתי את החדרים הפוכים לגמרי", סיפרה זיו בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "גנבו לי את המחשב שאני עובדת עליו ובו היו כל החומרים של ליאור, תיעוד של תשע השנים האחרונות עם מכתבים שלו והכל פשוט נעלם".

"גנבים בלי לבד, עצוב לי מאוד"

חוקרי המשטרה הגיעו באותו היום אחרי האירוע ובדקו את החדר של ליאור ז"ל, אליו לא נכנסו הפורצים. "אנחנו עובדים על תערוכת צילומים שלו שמתקיימת כל שנה ליד הבית שלנו וגם כל החומרים האלה היו על המחשב - אני מאוד כואבת, אני כבר כמה ימים לא אני", הדגישה זיו. "יש כעס גדול - איך זה קורה שבאמצע היום נכנסים אלי הביתה ופולשים לפרטיות? מעבר לכעס יש פחד".

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה האם השכולה: "צריך פרופורציות בחיים, את זה למדתי על בשרי, אבל כשפורצים לך לבית באמצע היום, מנפצים לך חלונות וחודרים לך למגירות זה מזעזע, מטלטל ומפחיד. אנחנו בסדר, זה רק רכוש, הכל אפשר לקנות בחנות אבל את המחשב שלי עם כל החומרים והתמונות של ליאור גנבו, לחלק יש גיבוי לחלק אין. גנבים בלי לב. עצוב לי, עצוב לי מאוד".

בעקבות הפרסום בפייסבוק קיבלה זיו תגובות רבות אך המשטרה טרם הצליחה להגיע למחשב האבוד ובו התמונות. בקרוב יתקיים יום השנה התשיעי למותו של סמ"ר זיו ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת