הנשיא נפגש עם ראשי הקהילות הנוצריות

בעוד היהודים בישראל חגגו את חג הפסח, בעולם הנוצרי מאות מיליונים חגגו את הפסחא. לכבוד החג הגיע הנשיא ריבלין לבית הפטריארכיה בירושלים, ביקור ראשון מזה 30 שנים של נשיא ישראלי במקום. ריבלין נפגש עם ראשי העדות הנוצריות והבטיח לשמור על חופש הדת: "לפגוע במקומות הקדושים לכם - כמו לפגוע במקומות הקדושים לנו"

הנשיא והפטריארך, היום (לע"מ)

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש הבוקר עם ראשי הכנסיות והקהילות הנוצריות בארץ בבית הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית בעיר העתיקה בירושלים. הנשיא התקבל על ידי הפטריארך היווני אורתודוכסי תיאופילוס ה-3 והוצגו לו ראשי הקהילות הנוצריות בישראל. זהו ביקורו הראשון של נשיא מדינה מכהן במקום לאחר שעברו למעלה משלושים שנים מביקורו של הנשיא לשעבר יצחק נבון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקשר בין פסח לפסחא מהווה תזכורת עבורנו לקשרים החמים בין בני אברהם. יהודים, נוצרים ומוסלמים חיו כאן בארץ הקודש זה לצד זה לאורך מאות שנים, בהבנה הדדית וסבלנות שהם מהותיים לטובת המשך החיים המשותפים שלנו באזור. בעוד המזרח התיכון סוער, אנו יודעים כי אין חלופה לחיים המשותפים, יחד בהרמוניה", אמר הפטריארך לנשיא.

ריבלין מצידו הדגיש בדבריו את מחויבותה של מדינת ישראל לאפשר חרות דתית לכל בני הדתות: "מדינת ישראל הינה מדינה יהודית ודמוקרטית, אנו מחויבים להגנה על חופש הפולחן והדת של כל אחד ואחת. לא נאפשר פגיעה על רקע דתי, עבורי פגיעה במקומות הקדושים שלכם, היא כמו פגיעה במקומות הקדושים שלנו, ואסור לה שתתקיים".