האב שאיבד את בתו בשריפה שב להכרה ומשחזר את הסיוט

כשפרצה שריפה בבית משפחת רטה בראש העין, רק האבא עמד בין האש לילדיו הקטנים. הוא הצליח להציל שניים מהם, אבל ביתו הקטנה ליפז נספתה והוא נפגע קשה. בסוף השבוע הוא חזר להכרה וגילה שבתו איננה. "העשן בא והיא צרחה", הוא משחזר ממיטתו בבית החולים. "רציתי רק להוציא את הילדים, לא היה אכפת לי להישאר שם"

האב שהציל את שני ילדיו מהאש הקטלנית שפרצה בדירה בראש העין, ואיבד את בתו הקטנה בשריפה, משחזר היום את הסיוט שעבר עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

זה קרה לפני שבועיים: קצר חשמלי גרם לשריפת ענק בתוך דירה קטנה שבה הצטופפו חמש נפשות. האש התלקחה מהר ומלכדה את דאגאן רטה, אב המשפחה, עם ילדיו הקטנים. בינתיים הספיקה האם להימלט ולהזעיק עזרה דרך השכנים, אבל גם הם עמדו חסרי אונים מול עוצמתה של האש.

"העשן בא אל הילדה, היא צרחה. אני נבהלתי וקמתי, ישר רצתי לחדר, עטפתי את הילדים בשמיכה ורצתי לפינה", אומר האב לחדשות 2 ממיטת בית החולים בילינסון בה הוא עדיין מאושפז.

"עטפתי אותם כדי שהאש והעשן לא יפגעו בהם, מדי פעם הוצאתי אותם לחלון לתת להם אוויר, סגרתי עליהם מהאש", מספר האב בכאב. "העיקר רציתי רק להוציא את הילדים, לא היה אכפת לי להישאר שם. אני אומר לשכן 'חם! תוציאו אותי!', אבל הם הסתכלו עליי חסרי אונים".

בין האש הבוערת והעשן הסמיך לבין שני ילדיו הקטנים, עמד האב. הוא המשיך לגונן על ילדיו עד ששכנים הצליחו לנסר את הסורגים ולהציל את שני הילדים דרך החלון. אחר כך הוא התמוטט ופונה לבית החולים בילינסון כשהוא מונשם ומורדם. אבל את ליפז בת השנתיים וחצי, שנותרה לבדה בסלון - אף אחד כבר לא הצליח להציל.

"הילדה הזאת הייתה מיוחדת"

"היא הייתה חייכנית, חמודה, הייתה עוזרת לי תמיד", מיררה האם בבכי, והאב מסכים: "היא הייתה מיוחדת". הוא לא הספיק לומר קדיש על בתו הקטנה בהלוויתה, משום שהיה מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ללא הכרה במשך שבועיים. רק אתמול בישרו לו את הבשורה המרה על מות בתו. "איזו אבידה, זה כואב זה קורע...", הוא אומר. "אין אין מה זה לאבד ילד".

רופאו של האב, ד"ר דין עדאל, אומר כי "הכוויה הזאת תצטרך עוד טיפולים בחבישות לתקופה מסויימת, ואחר כך אפילו חבישות לחץ, טיפול בריפוי בעיסוק".
 
האש כילתה את כל תכולת הדירה, ולבני המשפחה אין כרגע לאן לחזור. מצבם הכלכלי קשה מאוד, האב עדיין מאושפז להשגחה  בבית החולים והאם - עם שני ילדיה הקטנים - נמצאת בינתיים אצל קרובי משפחה. החברים שלהם מנסים כרגע לעזור להם להשתקם ופונים לעזרת הציבור.

למעוניינים לסייע למשפחה: 052-6899374