הושג הסכם: מפעל "ויטה פרי גליל" ייפתח כבר מחר

חדשות טובות: לאור ההתקדמות במגעים למתן מענק למפעל שנסגר והעלאת הנושא לוועדת השרים לענייני חקיקה, הודיע מנכ"ל "פרי גליל" אושיק אפרים ליו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני כי כבר מחר יחזרו העובדים המפוטרים לעבודה. בהסתדרות מברכים: "מקווים שעתה ניתן יהיה להסדיר אחת ולתמיד את הנושא"

הושג סיכום בפרשת מפעל "פרי גליל": בעקבות כוונת הממשלה לאפשר מענק בהליך מזורז לבעלי המפעל שנסגר בחצור הגלילית, הודיע הבעלים אושיק אפרים - העובדים המפוטרים חוזרים לעבודה כבר מחר.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שוחח עהיום ם ראש הממשלה בנושא "פרי גליל" ואמר שלאור ההבטחה השלטונית שניתנה בעבר, יש לפתור מיידית את הבעיה ולהעביר מקדמה למפעל. נתניהו אמר שהוא מעוניין לפתור את הנושא, ויאתר את שרי האוצר והתמ"ת שנמצאים בחו"ל.

רה"מ וגפני סיכמו כי בתחילת השבוע הבא יקדמו בהליך מהיר הצעת חוק שתאפשר הענקת מענקים כספיים למפעל "ויטה פרי הגליל", כשהתנאי לכך היה שכבר מחר בבוקר ייפתח המפעל מחדש לעבודה.  במקביל, נבחנת האפשרות להעביר מענק ראשוני של כמה מיליוני שקלים לבעלים, זאת עוד טרם השלמת החקיקה.

יו"ר ועדת הכספים הודיע שיגיש ביום א' לוועדת שרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שתאפשר לסייע כספית לפרי הגליל, והוא מקווה שהוועדה תאשר את החוק לפחות בקריאה טרומית כדי שיתאפשר לתקצב את המפעל, אף שלא במסגרת החקיקה.

גפני פנה לאושיק אפרים, מבעלי המפעל, והפציר בו לפתוח מחר את המפעל לאור ההתקדמות והעלאת החוק לוועדת השרים והדרישה להענקת מקדמה, ואושיק הסכים. בעקבות זאת ייפתח המפעל והעובדים המפוטרים ישובו לעבודה כבר מחר בבוקר.

"זה יום העצמאות לעובדי פרי הגליל"

יו"ר ועד העובדים של המפעל, מוטי חזיזה, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "אין יותר שמחה לעובדי פרי הגליל מאשר התחושה שחוזרים לעבודה אחרי הימים הקשים האלה. הקדוש ברוך הוא, יחד עם גפני וכל החברים בוועדת הכלכלה, ואנשי ההסתדרות – מגיע להם ברכות. השמחה היום של תושבי חצור הגלילית – זה יום העצמאות לעובדי פרי הגליל".

בהסתדרות בירכו הערב על ההחלטה. "אנו מקווים שעתה ניתן יהיה להסדיר אחת ולתמיד את הנושא, כדי שהעובדים לא יצטרכו לעבור מצוקה נוספת", נמסר מההסתדרות.

מוקדם יותר היום דנה ועדת הכלכלה בכנסת בפרשה. הדיון התלהט עם דבריו של יו"ר וועד עובדי המפעל, מוטי חזיזה. "אין פתרון? להבימה יש פתרון, לכל העולם יש פתרון", צעק חזיזה. "איפה הרגש? מה זה פריפריה, מה זה חצור הגלילית? זה הכל סיסמאות. זה על המצפון שלהם, איפה זה עומד? מה העובדים אשמים? תמצאו פתרון לעובדים בלבד! אדוני היו"ר, באתי באמונה, באתי בתקווה, אנחנו כואבים, הדמעות זלגו, הזיעה נגמרה. חצור הגלילית לא בני אדם? אנחנו שייכים אולי לטריטוריה הסורית או המצרית? הם רוצים לעבוד, לא רוצים להיות נטל על החברה".

היו"ר ח"כ כרמל שאמה-הכהן התייחס אתמול לסגירת המפעל ואמר: "בניגוד לעובדי הנמלים, הרכבת וועדים אחרים שמוחים ושובתים, לעובדי פרי גליל באמת אין לאן ללכת. אם לא יימצא להם פתרון רובם יפגשו מצוקת אבטלה ארוכה וקשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת