הנהג לחוקריו: "אני בהלם, לא ברחתי"

התאונה הקטלנית בבית דגן: במשטרה מעריכים כי הנהג שנעדר מהזירה למשך שעתיים לאחר שבתו נהרגה מנפילה ממכוניתו לא נמלט אלא התבלבל בדרך לבית החולים. החשד כעת הוא לרשלנות מצד הנהג, שייתכן שלא חגר את בתם בת ה-3 כראוי

הרכב שממנו נפלה הפעוטה (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית שבה נהרגה פעוטה בת 3 שנפלה מכלי רכב נוסע סמוך לבית דגן, גוברת הערכה במשטרה כי אביה, שעזב את הזירה ונעלם למשך כשעתיים לא נמלט אלא התבלבל בדרכו לבית החולים. עיקר החשד שנבדק כעת נוגע לרשלנות של ההורים, שייתכן שלא חגרו את בתם כראוי. במוצאי השבת יובא הנהג, בן זוגה של האם החשוד ברשלנות, לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות שחלפו מאז התאונה נחקר האיש, בן 38 מאזור הדרום, על ידי המשטרה. בחקירתו שב ואמר כי הוא שרוי בהלם וכי לא התכוון להימלט מהזירה אלא שקבע עם האם כי יפגוש אותה בבית החולים. במשטרה מנסים להבין מה קרה במהלך השעתיים שבהן נעדר, עד שאותר לבסוף סמוך לבית החולים אסף הרופא.

החקירה מתרכזת בשלב זה בחשד לרשלנות מצד בני הזוג. במשטרה בודקים איך הצליחה הפעוטה ליפול מכלי הרכב - ככל הנראה אכן היה ברכב התקן ריסון (בוסטר) שהחזיק אותה - דבר שההורים מחוייבים לו על פי חוק.

פרקליטו של הנהג: "אין יסוד לטענה כי ניסה להימלט"

בשעות הבוקר הובא הנהג לזירת התאונה, שם שחזר את ההתרחשות שקדמה לאירוע הטראגי. בשעות הקרובות יוחלט במשטרה האם להאריך את מעצרו או לשחררו לביתו. במקביל, צפויה המשטרה לגבות פעם נוספת עדות מזוגתו.

עו"ד איתי בן נון, מטעם הסניגוריה הציבורית, ביקר את הנהג בכלא ניצן, ומסר לחדשות 2 Online: "אני רוצה לומר כי מדובר במקרה מזוויע שמזעזע את כולנו, מרשי עדיין המום מכל האירוע, הוא נסער ומתקשה לעכל את אשר אירע. הם בני זוג מזה חצי שנה והוא הסיע את הילדות עשרות פעמים. לטענתו, מיד כשהפעוטה נפלה הוא עצר וסייע ככל האפשר עד להגעת האמבולנסים, המשטרה הייתה זו שהורתה לו להגיע עצמאית לבית החולים וכך עשה. אין יסוד לטענה כי ניסה להימלט". הוא הוסיף כי האם מיד לאחר התאונה לא יכולה הייתה לתפקד, היא הייתה בהיסטריה, והוא זה שניסה לסייע.

חוקרי המשטרה בזירה, אמש (חדשות 2)

אתמול סמוך לשעה 22:20 התרחשה התאונה הקטלנית, כשהפעוטה בת ה-3 הצליחה לפתוח את הדלת ולצאת מכלי הרכב שנסע בכביש המהיר סמוך לבית דגן. אמה של הפעוטה יחד עם בת נוספת בת 7 נסעו יחד עמה באמבולנס לבית החולים, ואילו בן זוגה של האם נסע עצמאית עם רכבו, ולא אותר.

עו"ד איתי בן נון

במשטרה הזניקו מסוק לאוויר וניידות רבות החלו בסריקות אחריו. כעבור כשעתיים הוא נמצא סמוך לבית החולים. תחילה כאמור נבדק החשד לפלילים מצדו וכי נמלט מהזירה, אך הוא הדגיש בפני החוקרים כי מדובר היה בטעות. כעת נראה שהמשטרה נוטים להאמין לגרסתו.

נוסף על כך, המשטרה קוראת לכל מי שהיה עד לתאונה או שיש בידו מידע הנוגע אליה ליצור קשר עם מוקד 100.