בנצרת מתכוננים להגעת פעילי הימין

הרוחות בנצרת סוערות לאחר אישור המשטרה לתנועת "ארץ ישראל שלנו" לערוך הפגנה בעיר בעוד כשבועיים, מול ביתה של ח"כ חנין זועבי ומשרדי תנועת בל"ד. "יש להתעלם מחבורת הימין האומללה ולהביא להם צלחת חומוס ענקית לרחוב", אמרו כמה תושבים אך אחרים הזהירו מהתקלחות

בן גביר בחברון, אתמול (חדשות 2)

בנצרת מתכוננים לבוא פעילי הימין: הרוחות בעיר סוערות לאחר שהמשטרה אישרה אמש סופית לתנועת "ארץ ישראל שלנו", בהובלת ח"כ מיכאל בן ארי ופעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, לצעוד בעיר נצרת ולהפגין מול ביתה של ח"כ חנין זועבי.

המשטרה התנתה את אישור ההפגנה בכך שזו תתקיים, בעוד כשבועיים, במרחק של קילומטר מהבית עצמו. כמו כן, אושר מסלול צעדה מסוים אך פרטיו לא ניתנו לכלי התקשורת. במחוז הצפון מתייחסים לאירוע כבעל פוטנציאל נפיץ במיוחד, ולא שוכחים את אירועי צעדת הימין באום אל פחם.

פעילים במפלגת בל"ד אומרים היום שמדובר בהחלטה "אומללה" של המשטרה. לדבריהם, "זה עניין דמוקרטי, זו התגרות לשמה מצד הימין. המשטרה נותנת להם גיבוי באישור הפגנה שכזו, שהינה נגד הציבור הערבי בכללותו ואינה נגד זועבי ובל"ד בלבד".

"שינגבו חומוס וילכו בחזרה"

תושבי נצרת ששוחחנו איתם אמרו: "יש להתעלם מחבורת הימין האומללה ולהביא להם צלחת חומוס ענקית לרחוב שינגבו חומוס וילכו בחזרה זה מה שהם וזה מה שהם שווים. להתעלם ולא להתעמת כמו ההתגרות שעשו באום אל פחם".

מצד שני, יש המזהירים בעיר שאישור ההפגנה יביא לעימותים בין שני הצדדים ועם המשטרה, "דבר שלא יהיה ניתן לשלוט בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת