אל-על מבהירה: לא יהיו "מחיצות הפרדה"

בעקבות "מחיצות ההפרדה" שהקימו נוסעים חרדים בטיסת אל-על מבריסל, שתמונותיהן פורסמו בחדשות 2 באינטרנט, הודיעו נציגי חברת התעופה כי מקרים כאלה לא יחזרו. בהודעה שפרסמה אל-על בפייסבוק נכתב: "הצוותים התבקשו להקפיד שמקרים כאלו לא יישנו"

מחיצות ההפרדה במטוס (המייל האדום)

אל-על מחדדת נהלים בנוגע ל"מחיצות הפרדה" במטוסים: לאחר התמונות שנחשפו בחדשות 2 באינטרנט, בהן נראות מחיצות שהניחו נוסעים חרדים במהלך טיסה מבריסל לישראל, מדגישים בחברת התעופה - מקרים כאלו לא יישנו.

עמותת חדו"ש פנתה לאחרונה לנציגי אל-על בדף הפייסבוק של החברה, והסבה את תשומת לבם לתופעה המטרידה. באל-על מיהרו להגיב ולהסביר כי הם פועלים למיגור התופעה.

לשון התגובה הרשמית של אל-על בפייסבוק: "מדובר באירוע חריג שאינו על פי נהלי השירות בטיסה בחברה. בעקבות המקרה נערך תחקיר פנימי והנהלים רועננו - הצוותים התבקשו להקפיד שמקרים כאלו לא יישנו".

דוברת חברת אל-על מסרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "מדובר באירוע חריג שאינו תואם את תנאי השירות באל-על, וכי בעקבותיו הנוהלים חודדו".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב "בירך את אל על על החלטתה להפסיק את הצבת המחיצות. לדבריו, טוב שאל על התעשתה, גם אם באיחור, והבינה שיש גבול לכניעה לסחטנות הצניעות החרדית. מי שרוצה להמנע מלראות נשים וסרטים בטיסות שישים מסכה על עיניו, ולא יצור מטרד וסיכון בטיחותי".  

נוסעים: "זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה"

לפני כשבוע חשפנו כי במהלך טיסה של חברת "אל-על" מבריסל לנתב"ג קבוצה של נוסעים חרדים הוציאה קרטונים מתקפלים ("פוליגל") ופרסה אותם במושבים בהם ישבו חבריה, כדי להפריד אותם מהנוסעים האחרים. צוות המטוס לא העיר להם, והמחיצות המאולתרות נשארו במקום עד לנחיתה. "זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה", אמר נוסע בטיסה.

המראנו מבריסל כרגיל ואפילו בזמן. קצת אחרי ההמראה אישה חרדית הוציאה חתיכות פוליגל מתקפלות, פתחה אותם והדביקה אותם עם סקוטצ'ים לכיסאות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אייל שגב, נוסע בטיסה. "הרעיון היה למנוע מהם לראות את הסרט שהוקרן בטיסה ואולי גם להפריד בין גברים ונשים".

"זה הפריע לחלק מהנוסעים לראות את המסכים כך שהם לא יכלו ליהנות מהבידור בטיסה. זה חסם את הראות לאורך המטוס כך גם אי אפשר היה לראות את ההכוונה ליציאות החירום", הוסיף הנוסע וציין: "יכול להיות שיש כאן סכנה בטיחותית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת