עובדי הנמלים חוזרים לעבוד בתום יום אחד של שביתה

בדיונים שנערכו היום בבית הדין לעבודה הושגה הסכמה לפיה המדינה מתחייבת שכספי הפנסיה של עובדי הנמלים יהיו מוגנים משימושים אחרים. בנוסף, ייערך מו"מ במשך שבועיים בנושא הפנסיה של העובדים. באוצר טוענים: "לצערנו, השביתה היום הייתה מיותרת"

עובדי הנמלים חוזרים הלילה לעבודה. בדיונים שנערכו היום בבית הדין הארצי לעבודה, הושגה הסכמה לפיה המדינה מתחייבת לבית הדין שכספי הפנסיה יהיו מוגנים משימושים אחרים. כמו כן ייערך מו"מ במשך שבועיים בנושא הפנסיה, איתנות פיננסית ומועצות הייצור בצוותים משותפים של ההסתדרות, ההנהלות והאוצר.

המו"מ יתקיים בפיקוח בית הדין ובעוד שבועיים יתקיים דיון נוסף. מדובר בהסכמה משותפת שקיבלה תוקף של החלטת בית הדין. באוצר טוענים: ההסכמה מהערב היא למעשה המתווה שהציג האוצר בדיוני הסופ"ש האחרון "ולצערנו, השביתה היום היתה מיותרת".

הרקע לסכסוך הוא בקשתם של עובדי הנמלים להעביר את כספי הפנסיה שלהם, מקופות החברות אל נאמן. בנוסף הם מבקשים להגדיל תוספות לפרמיות תפוקה - מה שיביא לתוספות שכר של יותר מ-7,000 שקלים לעובדים, שרובם בעלי משכורות גבוהות מהממוצע.

התעשיינים: "הפסדי ענק"

בהתאחדות דרשו לאורך היום מהעובדים להתייצב באופן מיידי בנמלים, והזהירו כי המשך העיצומים עלול לגבות מהמשק הישראלי הפסדי ענק בגובה מאות מיליוני שקלים.

"המשק הישראלי נשען על סחר החוץ, ייבוא וייצוא - שתלויים בשירותי נמלי הים המהווים חלק עיקרי בלוגיסטיקה והשינוע של הסחורות", נכתב בבקשה - שכללה גם אזהרה שלפיה "שביתה של עובדי הנמלים מקפיאה למעשה את פעילות סחר החוץ של ישראל ובהדרגה גם את הפעילות הכלכלית במדינה".

התעשיינים הסבירו כי נזק רב עלול להיגרם כבר בתוך ימים ספורים לסחורה בעלת "חיי מדף" קצרים שבשל העיצומים לא תוכל להגיע לייעדה. לפי ההערכה שציינו, תגבה שביתה של שבוע בנמלי הים סכום עתק של כ-330 מיליון שקלים מהמשק הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת