מחאת האוטובוסים יוצאת מת"א: גם ברעננה וירושלים

מאות פעילי תנועת "ישראל חופשית" חיכו במהלך בוקר שבת לאוטובוסים בשבע ערים בארץ, בהן תל אביב, ירושלים, רעננה, חולון וראש העין כשהם מחזיקים שלטים "מחכים לאוטובוס בשבת". מנכ"ל התנועה: "העם רוצה חופש מכפייה דתית"

מחאת האוטובוסים מתפשטת ויוצאת מגבולות תל אביב: כ-400 מפגינים, פעילי תנועת "ישראל חופשית", לקחו חלק במהלך סוף השבוע במפגן מחאה שהתנהל בשבע ערים, בדרישה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

הפעילים הגיעו לתחנות אוטובוס בשבת בבוקר, וחיכו לאוטובוס כשהם מחזיקים שלטים "מחכים לאוטובוס בשבת", בין היתר בתל אביב, ירושלים, רעננה, ראש העין וחולון.

פעילי "ישראל חופשית", שמעידים על כך שהם מעודדים מההצלחה הראשונה שהושגה השבוע, כשמועצת העיר תל אביב אישרה את ההצעה המשותפת להם ולחברת המועצה תמר זנדברג להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, ינסו בשבועות הקרובים להעביר את המאבק לערים נוספות ברחבי הארץ.

יו"ר ועדת התחבורה בעיריית רעננה שי אבן, שחיכה היום לאוטובוס עם מפגיני ישראל חופשית ברעננה, אמר: "תל אביב לא לבד, גם רעננה וערים אחרות בעקבותיה, במסע לעבר שבת חופשית. אני מתכוון, כיו"ר הועדה המקומית לתחבורה, להעלות את הנושא לדיון בהקדם - במטרה להביאו למועצת העיר. אם הציבור הדתי בעיר רוצה סובלנות והתחשבות זו ההזדמנות שלהם להוכיח שהם רציניים. התחשבות וסובלנות זה גם זכויות לציבור החופשי בעיר, ובמדינה כולה".

"העם רוצה חופש מכפייה דתית"

סגנית ראש העיר גבעתיים, ויוי וולפסון, הודיעה היום למנכ"ל "ישראל חופשית", מיקי גיצין, כי היא רואה חשיבות רבה בקמפיין להפעלת תחבורה ציבורית בשבתות וכי היא פועלת לקידום הנושא בגבעתיים, במתווה המתאים לעיר.

מנכ"ל ישראל חופשית מיקי גיצין אמר, כי "מאות אנשים הצטרפו היום למחאת האוטובוסים, וחיכו לאוטובוס בשבת, ואני רוצה לומר לכולם, תמשיכו לחכות לאוטובוס, כי בסוף הוא יגיע - גם בתל אביב, גם בגבעתיים, גם ברעננה, גם בחדרה, גם בראש העין וגם בירושלים". לדבריו, "בחודשים הקרובים נניע עוד ועוד מועצות ערים ברחבי המדינה לדון בתחבורה ציבורית בשבת, ובמקביל נמשיך לחכות לאוטובוס כל שבת. במחאת הקיץ הממשלה אמרה למוחים שזה לא כל כך מובן מה הם רוצים. במחאת החורף הכל מאוד ברור - העם רוצה חופש מכפייה דתית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת