אם הפעוטה שנהרגה בתאונה: "חשבתי שאקח אותה הביתה ויהיה בסדר"

במשטרה עדיין בודקים מה גרם לאירוע הטרגי שבו נהרגה בת שלוש לאחר שנפלה ממכונית נוסעת בצומת בית דגן, אך אמה עדיין מנסה להתאושש מהאסון שפקד אותה. "אחרי התאונה היא אמרה, 'חשבתי שאני לוקחת אותה הביתה. שיש קצת אדום ויהיה בסדר'", סיפר ממלא מקום ראש העיר ראשל"צ, שביקר את האישה. מעצרו של בן זוגה הוארך ביממה

הרכב שממנו נפלה הפעוטה (חדשות 2)

בעוד שהמשטרה תצטרך לקבוע בקרוב מה גרם לטרגדיה לפנות בוקר (שבת) בצומת בית דגן שבה נהרגה בת שלוש לאחר שנפלה מרכב, סיפר מוטי עג'מי, ממלא מקום וסגן ראש העיר ראשון לציון כי אמהּ של הפעוטה נסערת מאוד מאז האירוע ומתקשה להירגע. "אחרי התאונה היא אמרה, 'חשבתי שאני לוקחת אותה הביתה. שיש קצת אדום ויהיה בסדר'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים הובא הנהג, בן זוגה שלה האם, לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון, שם הוחלט להאריך את מעצרו עד מחר. "כעת הבדיקה מתמקדת בשאלות האם הפעוטה הייתה חגורה וכיצד נפתחה הדלת", סיפר לחדשות 2 Online סגן-ניצב רמי רז, ראש זרוע מרכז באגף התנועה. "הבוקר גבינו עדות מהאם, זה היה לא פשוט, אנו עושים זאת לאט ומבינים את הרגישות של המקרה".

מוקדם יותר, שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית, גברה ההערכה במשטרה כי הנהג, שעזב את הזירה ונעלם למשך כשעתיים, לא נמלט אלא התבלבל בדרכו לבית החולים. עיקר החשד שנבדק כעת נוגע לרשלנות של בני הזוג, שייתכן שלא חגרו את בתם כראוי.

זירת התאונה (חדשות 2)

בשעות שחלפו מאז התאונה נחקר האיש, בן 38 מאזור הדרום, ואמר כי הוא שרוי בהלם וכי לא התכוון להימלט מהזירה אלא סיכם עם האם כי יפגוש אותה בבית החולים. במשטרה מנסים להבין מה קרה במהלך השעתיים שבהן נעדר, עד שאותר לבסוף סמוך לבית החולים אסף הרופא.

במשטרה בודקים איך הצליחה הפעוטה ליפול מכלי הרכב - ככל הנראה אכן היה ברכב התקן ריסון (בוסטר) שהחזיק אותה - דבר שההורים מחוייבים לו על פי חוק. פרקליטו של האיש, עו"ד איתי בן נון מטעם הסניגוריה הציבורית, ביקר את הנהג בכלא ניצן, ומסר לחדשות 2 Online: "מדובר במקרה מזוויע שמזעזע את כולנו. מרשי עדיין המום מכל האירוע. הוא נסער ומתקשה לעכל את אשר אירע.

"הם בני זוג מזה חצי שנה והוא הסיע את הילדות עשרות פעמים. לטענתו, מיד כשהפעוטה נפלה הוא עצר וסייע ככל האפשר עד להגעת האמבולנסים, המשטרה הייתה זו שהורתה לו להגיע עצמאית לבית החולים וכך עשה. אין יסוד לטענה כי ניסה להימלט". הוא הוסיף כי האם מיד לאחר התאונה לא יכולה הייתה לתפקד, היא הייתה בהיסטריה, והוא זה שניסה לסייע".