הכלב הפופולארי בישראל: לברדור

נתוני המרכז הארצי לרישום כלבים מתפרסמים הבוקר. מהנתונים, שהופיעו בעיתון "ידיעות אחרונות" עולה כי בישראל חיים 385 אלף כלבים, מתוכם כ-20 אלף מסוג לברדור, התופס את המקום הראשון מבחינת פופולאריות. עוד עולה מהנתונים כי השמות הנפוצים ביותר הם "בוני" לכלבים ו"ליידי" לכלבות

לברדור - הכי ישראלי שיש (חדשות 2)

לברדור, פינצ'ר ופקינז - אלה הם שלושת גזעי הכלבים הפופולאריים ביותר בישראל. מנתוני המרכז הארצי לרישום כלבים המתפרסמים הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" עולה כי בישראל חיים כ-20 אלף כלבי לברדור גזעיים - הכלב הפופולארי ביותר בישראל.

עוד עולה מהנתונים כי הגיל הממוצע לכלב בישראל הוא 8.1 שנים וכי השמות הנפוצים ביותר הם "ליידי" לכלבות ו"בוני" לכלבים. בקטגוריית השמות רשומים כמה שמות מקוריים במיוחד, כגון "אהבלה", "אשפה", "ליידי כפרה" ו"אסקייפ". ברשימות מופיע כלב אחד העונה לשם "פלסטיני" ונמצא דווקא בבעלות כוחות הביטחון.

למרות שברוב הבתים יש רק כלב אחד, בערים אשקלון, כפר סבא ומודיעין תמצאו אלפי משפחות להן לפחות שני כלבים. ל-186 משפחות בישראל יש חמישה כלבים. בנוסף, מסתבר שישראלים מעדיפים כלבים גזעיים, המהווים 223 אלף מבין כלל הכלבים בארץ, לעומת 162 אלף לא גזעיים. עם זאת, משרד החקלאות מזכיר כי ניתן לאמץ ללא עלות כלבים מעורבים בכלביות ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת