לא ייסגר: נמצא פתרון להפעלת אתר גבעת התחמושת

בפגישה שנערכה הערב בין נציגי משרד הביטחון, האוצר ועמותת אתר גבעת התחמושת, סוכם על העברתם של מיליון ש"ח שימנעו את סגירתו. בהמשך יבוצעו צעדי שיקום. רה"מ: "מורשת הגבורה תימשך"

אתר גבעת התחמושת יישאר פתוח: מזכיר הממשלה צבי האוזר, נציגי משרד הביטחון ומשרד האוצר והנהלת עמותת גבעת התחמושת מצאו הערב פתרון להמשך הפעלתו של האתר.

במהלך ישיבה שנערכה הערב הוחלט להקצות כמיליון שקלים להמשך הפעילות הסדירה באתר. לאחר מכן מתוכננים להתבצע צעדי שיקום ושדרוג משמעותיים, שייערכו במסגרת תקציב תכנית מורשת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר ההחלטה: "מורשת הגבורה של חיילי צה"ל תימשך. כפי שאמרתי אתמול בפתח ישיבת הממשלה - גבעת התחמושת לא תיסגר. גבעת התחמושת תישאר פתוחה כדי שכל אזרחי ישראל יוכלו להמשיך ולעמוד על האדמה שבה התרחש סיפור הגבורה של מלחמת ששת הימים".

"אמרו שאין כסף - ומפטרים אותנו"

אתמול פרסמנו כי בהודעות שנשלחו אל עובדי האתר הובהר להם כי בתוך יומיים ייסגרו שעריו. אחת העובדות שקיבלה גם היא מכתב פיטורין סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על אווירת הנכאים שעמה היא וחבריה מתמודדים.

"קיבלנו מכתב - וזהו", סיפרה העובדת, בעלת ותק עבודה של שנים ארוכות בגבעת התחמושת. "אמרו שאין כסף בקופה ומפטרים אותנו. כולם פה בתחושות קשות". היא סיפרה גם כי הבטחת ראש הממשלה לאתר מקור תקציבי להמשך תפעול האתר נטעה תקוות רבות בקרב העובדים, שמתקשים לראות פתרון באופק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת