גורמים בוועד עובדי הרכבת: ייתכן שאדרעי תתפטר

מסתבר שלא כל חברי ועד עובדי הרכבת מרוצים מתיפקודה של היו"ר גילה אדרעי. קולות בוועד קוראים להדיח את יו"ר הרכבת מתפקידה וטוענים: "היא גרמה ליותר נזק מתועלת". לטענת גורמים אחרים, ייתכן שהיא תקדים את המאוחר - ותתפטר

האם גילה אדרעי תודח מראשות ועד הרכבת? לאחר הסערה שפרצה בעקבות השביתה ברכבת קוראים כמה מחברי הוועד להדיח את היו"ר, שעמדה במרכז הפרשה. 

כמה מחברי הוועד אינם מרוצים מתפקודה של אדרעי בימים האחרונים. למרות שהוועד תומך בה נשמעים קולות של מרד בתוך הוועד שטוענים - "היא עשתה לנו יותר נזק מתועלת". לדברי אותם גורמים, השביתה האגרסיבית האחרונה פגעה בסופו של דבר רק בעובדים.

בהתכנסות ועד עובדי הרכבת ייתכן יקראו להדיחה מתפקיד היו"ר. לטענת כמה קולות אחרים ייתכן שאדרעי תרצה להקדים את המאוחר והיא תגיש את התפטרותה.

כץ: "היה צריך להדיח אותה מזמן"

בתגובה אומר שר התחבורה ישראל כץ, כי הוא תומך בהדחתה של אדרעי. "אני אמרתי גם ליו"ר ההסתדרות כי היה צריך להדיח אותה ממזמן, היא חלק מהבעיה. המאבק האמיתי ברכבת כעת הוא מי ינהל אותה - ההנהלה בגיבוי של הממשלה או העובדים כמו שהם התרגלו במשך שנים", אמר הערב השר כץ בראיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי".

בתום הפגישה שנערכה היום בלשכת שופטת בית הדין האזורי לעבודה, אפרת לקסר, בין שר התחבורה לבין יו"ר ההסתדרות עופר עיני - הושג מתווה לפשרה שדוחה את השביתה ברכבת ב-14 ימים.

על פי הסיכום, יישום ההסכם על תחזוקת הקרונות בידי חברה חיצונית יידחה בשבועיים, במהלכם יקיימו יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל הרכבת משא ומתן אינטנסיבי. במהלך השבועיים הללו יתבטלו הליכי המשמעת שנקטה ההנהלה נגד העובדים. רק בתום המשא ומתן, ובמידה והצדדים לא יגיעו להסכמה, יוכלו עובדי הרכבת לפתוח בשביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת