הנהג שקיבל דוח לאחר שהעיר לשוטר: "מספיק עם העבריינות הזאת"

יצחק חגולי, שקיבל דוח לאחר שהעיר לשוטר דורש כעת התנצלות מהמשטרה. "אני קורא לשוטרי מרחב מוריה - שימנעו מזה, זה קורה הרבה, זה קורה כל הזמן בשכונת הר נוף בבירה, זה קורה לכולם, מספיק עם העבריינות הזאת", מבקש חגולי ומבטיח כי יפנה עם הסיפור למשטרת ישראל

סיפורו של יצחק חגולי, הצעיר תושב ירושלים שקיבל דוח משוטר לאחר ש"העז" להעיר לו שעמד בצורה לא בטיחותית, ואשר פורסם לראשונה באתר האינטרנט של חדשות 2, עורר סערה מאז פורסם. הערב משחזר הצעיר, בשיחה עם ערוץ החדשות באינטרנט, את שאירע. "השוטר עצר אותי ואמר לי 'במידה ותצטרך את עזרת המשטרה ואני אגיע - אני לא אעזור לך, אני מבטיח'", הוא אומר.

"אני נוסע בשבוע שעבר לכיוון שכונת הר-נוף בבירה, ועל הדרך יש לי ניידת שחוסמת חצי ציר תנועה, שכמעט נכנסתי בה - בלי אורות מצוקה, בלי הבהוב, בלי שום דבר, ממש אני ככה מלהיכנס לניידת", המשיך הצעיר. "אז אני רואה את הניידת, נוסע מולה ואני אומר לנהג, 'תשמע הניידת פה מפריעה, כמעט נכנסתי בה'. בתגובה השוטר ככה מסתובב לעברי, ונסעתי, המשכתי לכיוון שכונת הר-נוף".

חגולי מספר כי לאורך הנסיעה הבחין שהשוטר נוסע אחריו: "ראיתי אותו והוא הורה לי לעצור. אני עוצר את הרכב, והוא אומר לי שהוא רוצה לתת לי דוח על זה שהערתי לו. מעבר לזה הוא גם אומר לי 'במידה ותצטרך את עזרת המשטרה, לא קשור לתנועה, תצטרך את העזרה ואני אגיע - אני לא אעזור לך אני מבטיח לך'".

"אתה אזרח קטן שאף אחד לא מתייחס אליו"

חגולי מדגיש כי החל לצלם את האירוע בטלפון הנייד כשהבין שהניידת עוקבת אחריו בכביש: "ברגע שאני קולט שהבנאדם נוסע אחרי, ומנסה לעצור אותי, ועל מה? על זה שהערתי לך שאתה חונה בצורה לא נכונה?", אמר.

"אני בתור אזרח, שקיבלתי לא מעט דוחות על דברים שטותיים, עצירה של שנייה בחנייה, זה דוח במקום. אז אני מעיר בצורה הכי יפה בעולם, ומסביר לשוטר 'אדוני, תזיז את הניידת, אתה מפריע, כמעט נכנסתי בך, כמעט הייתה תאונה והבנאדם פשוט לא מעניין אותו'", הוא אומר בכעס.

חגולי הודה כי ההחלטה להעיר לשוטר לא הייתה קלה, אך הוא היה בטוח כי מדובר בדבר הנכון לעשות. "אני יודע שצריך אומץ, אבל שאתה נמצא בממש קרוב לתאונה וסיכון חיים בגלל החוצפה של השוטר, אז אתה מבין שאתה צריך להגיד את זה. בסופו של דבר הוא הסביר לי שהדוחות נמצאים בניידת השנייה, ושהוא ישלח לי את הדוח בדואר".

"זה כבר לא פעם ראשונה שקורה לי כזה שעל כלום, השוטר מבטיח לתת לי דוח, לא מסכים לשמוע תגובה - פשוט שולח לך דוח בדואר. זה לא מעניין אותו, אתה אזרח קטן שבאמת שאף אחד לא מתייחס אליו", הדגיש חגולי.

"מספיק עם העבריינות הזאת"

לדברי הצעיר, השוטר "יביא איזה סעיף שבא לו, וכמה שבא לו. וזה כבר קרה לי ששוטר עוצר וששואל אותך על מה אתה רוצה דוח, על חגורה? על רמזור?. חגולי הוסיף: "אני קורא לשוטרי מרחב מוריה - שימנעו מזה, זה קורה הרבה, זה קורה כל הזמן בשכונת הר נוף בבירה, זה קורה לכולם, מספיק עם העבריינות הזאת".

לגבי תלונה טוען הצעיר: "אף אחד לא יאמין לך, זה ארבע שוטרים שהיו בניידת מול בנאדם שמספר שבסך הכל לא עשה כלום - לך תוכיח אחרת. אני מתכוון לפנות למשטרת ישראל כדי שהדוח יבוטל ואני דורש גם התנצלות".

גורמים במשטרה שצפו בסרטון אמרו כי מדובר ללא ספק בהתנהגות שאינה הולמת שוטר. ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "השוטר עבר בירור אצל מפקדיו והוא טופל במישור המשמעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת