צפו: התלמידים מתרגלים רעידת אדמה

מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ תרגלו במהלך הבוקר תרחיש של רעידת אדמה יחד עם כוחות משטרה, פיקוד העורף, מד"א מכבי אש. "ככל שנתרגל יותר את הביצוע של ההנחיות נהיה מוכנים יותר במקרה חלילה של רעידת אדמה", אמר שר החינוך לתלמידים והדגיש: "היערכות, תרגול נכון ומוכנות - יכולים להציל נפשות"

ברחבי הארץ התקיים הבוקר תרגיל ארצי לכלל מוסדות החינוך במטרה להכין את התלמידים להתגוננות בעת רעידת אדמה.

התרגיל, המדמה תרחיש רעידת אדמה, נערך על ידי משרד החינוך ופיקוד העורף, בשיתוף משטרת ישראל, מגן דוד אדום, מכבי אש והרשויות המקומיות.

"זהו יום חשוב שבו בכל מערכת החינוך מתרגלים תרחיש של רעידת אדמה. אנחנו כמובן מקוים שלא נאלץ להתמודד עם תרחיש כזה, אך זה דבר שלא תלוי בנו. מה שכן תלוי בנו, זה מידת המוכנות שלנו במידה ונאלץ להתמודד עם תרחיש כזה", אמר שר החינוך גדעון סער לתלמידים. במהלך התרגול.

עוד הוסיף השר סער: "ככל שנתרגל יותר את הביצוע של ההנחיות נהיה מוכנים יותר במקרה חלילה של רעידת אדמה. היערכות, תרגול נכון ומוכנות - יכול להציל נפשות".

במהלך תרגיל שנערך בבית הספר בית הכרם בירושלים תרגלו כוחות הכיבוי והצלה את פינוי המוסד החינוכי ומעבר למקומות מוגנים. כמו כן הופעל מנוף גבהים שחילץ תלמידים לכודים ממקומות גבוהים, ולוחמי האש הדגימו לתלמידים כיצד לכבות חביות בוערות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת