סניף רמי לוי ביום שאחרי הפיגוע: "רועדים מפחד"

בבוקר שאחרי הפיגוע, הסופרמרקט במישור אדומים היה מלא בלקוחות כמו בכל בוקר, אך החששות והמתח ניכרו אצל כולם. חלק מהלקוחות סיפרו כי הם חוששים להפנות את גבם בתור, ואילו העובדים הערבים במקום הביעו חשש ממעשי נקמה: "אין מי שלא מפחד כשהוא בא לכאן בבוקר"

סניף מישור אדומים

לאחר שאתמול הפך סניף "רמי לוי" במישור אדומים לזירת פיגוע, הבוקר (חמישי) נפתח הסופר כרגיל, אם כי באווירה מתוחה וחשדנית במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו בכל יום, גם הבוקר נרשמה תנועה ערה של קונים, אלא שהפעם המאבטח הניצב בכניסה ביצע בדיקות קפדניות של כל הנכנסים לסניף המעורב, המשרת לקוחות ערבים ויהודים כאחד.

"אני כבר לא מוכן לעמוד בתור כשיש מאחורי ערבי, אני מפחד לסובב את הגב", סיפר משה, אחד הלקוחות שהגיעו למקום, לחדשות 2 Online. "תראו באיזה סכינים משתמשים פה בקצבייה ותבינו שהפיגוע הבא יכול להגיע בכל רגע".

אבל, היו גם מי שניסו להרגיע את הרוחות. "כל אחד רוצה להביא אוכל הביתה. דווקא המקום הזה מוכיח שאפשר לקיים דו-קיום של יהודים וערבים", טען יצחק, לקוח אחר בסניף.

רגעי האימה אתמול

"משוגעים יש בשני הצדדים"

המתיחות לא קיימת רק בין הלקוחות היהודים והערבים, אלא גם בין העובדים המגיעים משני המגזרים - וגם אצלם התחושות והדעות חלוקות. "אנחנו רועדים מפחד. אין פה דו-קיום ושלא ימכרו לכם שום דבר אחר", אמרה ל', אחת מעובדות המקום.

גם העובדים הערבים בחנות הגיעו הבוקר לעבודה מלאי חששות ממעשי נקמה על הפיגוע. "אני לא אשקר לך, אין מי שלא מפחד כשהוא בא בבוקר לעבודה", סיפר אחמד, עובד בסופרמרקט. "אבל מה אפשר לעשות, עדיף שאני לא אחיה? אם צריך לקרות לי משהו זה יקרה בכל מקרה. הכל מאלוהים, ומשוגעים יש בשני הצדדים".

אתמול סמוך לשעה 16:20 תקף פלסטיני חמוש בסכין שני ישראלים בסניף הממוקם באזור התעשייה הסמוך למעלה אדומים. שני הפצועים נפצעו באורח בינוני, אחד מהם הוא פרמדיק של מגן דוד אדום שנפצע במהלך ניסיון להתעמת עם המחבל.

אדם נוסף שהיה במקום, העובד כמאבטח במשרד ראש הממשלה, פתח באש לעבר פלג גופו התחתון של המחבל ונטרל אותו. מצבו של המחבל מוגדר קל-בינוני. במקביל עצרה המשטרה שני פלסטינים שהסיעו את המחבל למקום.