איבדו את בתם בשריפה ונותרו חסרי כל

ליפז בת השנתיים נספתה בשבוע שעבר בשריפה בביתה בראש העין, והוריה מנסים לגייס כוחות בניסיון לשוב לשגרה. אבל לצד האבל האישי ופציעתו הקשה של האב, בני הזוג רטה נאלצים להתמודד עם העובדה שנותרו חסרי כל לאחר שכל ביתם ורכושם נשרף. כעת נערך מבצע גיוס תרומות במטרה לסייע להם להשתקם

משפחת רטה, שאיבדה את ליפז בת השנתיים בשריפה בשבוע שעבר, עדיין מתמודדת עם האובדן על הבת לצד הניסיונות לחזור לשגרה. מלבד האבל על בתם, הם נותרו חסרי כל לאחר שכל רכושם שהיה בדירה נשרף. כעת מנסה עיריית ראש העין לסייע למשפחה ולגייס תרומות עבורם.

מבצע איסוף התרומות נערף בשיתוף של האגף לשירותים חברתיים בעיריית ראש העין, עם חברי ליונס ראש העין והבנק הבינלאומי בעיר.

כדי לסייע לבני המשפחה לשקם את חייהם ניתן לתרום כסף או פריטים ורהיטים שבהם יוכלו להשתמש. תרומות כספיות ניתן להעביר לבנק הבינלאומי (031), מספר סניף: 036 , מספר חשבון: 1055-99999 לפקודת: משפחת רטה. באגף לשירותים חברתיים מציינים שכל תרומה אחרת ניתן להעביר בפנייה לאגף בטלפון 03-9380146/163. לאחר החיוג יש להקיש 4, ואז לפנות לשרה בשלוחה 505.

האב צעק לעברנו: "אני נשרף והילדה שלי בפנים"

זירת השריפה אמש בראש העין (חדשות 2)
בדיקה של בוחני שריפות העלהת שככל הנראה קצר חשמלי במקרר הוא שגרם ללהבות הענק לפרוץ בדירת משפחה רטה בראש העין. האם סיגל הצליחה להימלט מהדירה, אך כשעמדה בחוץ חנוקה מהעשן - הבינה לפתע כי משפחתה עדיין שם. "יצאתי ראשונה מהדירה והשריפה הגיעה עד הדלת, ניסיתי לפרוץ את הדלת, כולם היו בפנים, ואני הייתי בחוץ לבד", היא משחזרת ומוסיפה בכאב: "בעלי החזיק את שני הילדים מהחלון, וחשבתי שגם ליפז תצליח לצאת. כנראה שהיא הגיעה לישון בסלון ואף אחד לא שם לב אליה".

בזמן שליפז הייתה לכודה בסלון, אביה הגן בגופו על שני ילדיו האחרים בחדר השינה. "ראיתי את האב ושני הילדים דרך הסורגים, הוא צעק לעברנו 'אני נשרף והילדה שלי בפנים'. ניסינו ביחד כל השכנים לפרק את החלון", סיפר ליאור גרמה, אחד השכנים שסייע בחילוץ האב.

אלון ריזקאן משירותי הכבאות, שהוזעק לסייע בטיפול בשריפה, סיפר על המראות הקשים שנחשפו לפניו בזירה. "לפני שהעשן נעלם מהדירה, נכנסו צוותים שלנו לבית, לצערנו זיהינו מראה מזעזע של תינוקת בת שנתיים וחצי שהייתה ללא רוח חיים", לדברי הכבאי.

לסיגל רטה נותרה עוד בקשה אחת קטנה - שבעלה יתאושש ממצבו הקשה, וכל בני המשפחה יוכלו לתמוך האחד בשני במשימה האיומה: פרידה מליפז הקטנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת