האם בקרוב נראה אוטובוסים בשבת?

אחרי שנים בהם סבלו רבים מתושבי תל אביב החילונים מהעדר תחבורה ציבורית בשבת, ייתכן והיום תשתנה התמונה. חברי מועצת העיר ידונו ויצביעו היום אם להגיש בקשה למפקח על התחבורה הציבורית. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי למרות שהתבטא בעד אוטובוסים בשבת בשבוע שעבר, עמדתו של חולדאי עדיין לא ברורה

האם יימצא פתרון לתחבורה הציבורית בשבת? היום תדון מועצת העיר של תל אביב בהצעה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, בהתאם להצעתה של נציגת מרצ בעירייה תמר זנדברג. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר, כי למרות שתמך בנושא בשבוע שעבר, עדיין לא ברור אם ראש העיר רון חולדאי ידבוק בעמדתו.

"ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה ברבע מימות השנה לא פועלת תחבורה ציבורית בחג ובשבת", כתב חולדאי בעמוד הפייסבוק שלו בשבוע שעבר, "עלינו לשאול את עצמנו: מה עושה מי שאין ביכולתו לרכוש רכב פרטי ומבקש לבקר בשבת את משפחתו או לבלות בחוף הים? המצב היום פוגע בהתפתחות התקינה של המדינה וביכולת של הציבור לוותר על הרכב הפרטי היקר והמזהם", דברי ראש העיר.

אולם במקביל, חברי המועצה הדתיים מתנגדים להפעלת התחבורה הציבורית בשבת. חולדאי כבול בהסכמים קואליציוניים, שעשויים לגרום לו לפעול בניגוד לדברים שאמר. אחד מהמתנגדים המרכזיים להצעה הוא חבר המועצה בנימין בבאיוף, המכהן מטעם ש"ס, שאף הגיש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה למניעת ההצבעה.

יוזמת ההצעה תמר זנדברג אמרה כי: "מדובר בהסכמה היסטורית שאנחנו מקבלים כמובנת מאליה, אבל לאיש כבר לא ברורה מה ההצדקה שלה. תל אביב עומדת בכמה מהקריטריונים לבקשה. אם העירייה תסכים לבקשה, אני לא רואה איך המפקח על התחבורה הציבורית ינמק סירוב לכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת