אלון חסן: לא אתמודד שוב לראשות הוועד

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המושעה הודיע כי בשל המאבק המשפטי על חפותו, "אין ביכולתי בימים אלה להגן ולדאוג לעובדים". חסן, שהמשטרה המליצה על הגשת כתב אישום נגדו בחשד לשחיתות בנמל, הדגיש: "אני אוהב את הנמל אהבת אמת, אני עוד אחזור"

"אני עוד אחזור". חסן (פלאש 90)

"מלך הנמל" לא ישוב לוועד: אלון חסן, יו"ר ועד העובדים המושעה של נמל אשדוד, הודיע הבוקר (חמישי) באופן רשמי כי לא ישוב להתמודד על תפקידו. לפני כחודש המליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד חסן, שטען הבוקר כי "זה לא סוד שבימים אלה אני נלחם על שמי מלחמה לא פשוטה, שגוזלת ממני את רוב שעות היום והרבה מאוד אנרגיות". השעייתו של חסן מהוועד והחקירה נגדו החלו בעקבות תחקיר "אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, הבהיר חסן לחבריו ולעובדי הנמל כי "לאחר התלבטויות רבות קיבלתי החלטה לא להתמודד בבחירות הבאות לוועד העובדים. החלטתי לקחת פסק זמן אחרי שנים רבות בהן כיהנתי בוועד". לפני כחודשיים הוארכה השעייתו של חסן עד לסוף חודש דצמבר.

לדבריו, בשל המאבק המשפטי שהוא מנהל "אין ביכולתי בימים אלה להגן ולדאוג לעובדים ולכן קיבלתי את ההחלטה. אני רוצה להודות לכם על האמון שנתתם בי כל השנים ללא סייג וללא תנאי". יו"ר הוועד המושעה הוסיף מסר מרגיע לעובדים: "אני לא נעלם, אני כאן ותמיד אהיה בשבילכם. אני מודה לחברים היקרים שלי בוועד העובדים על שיתוף הפעולה והאמון".

"תמיד אשמח לייעץ ולעזור ככל יכולתי גם כשכבר לא אהיה שם", סיכם חסן את פנייתו לעובדים. "אני אוהב את הנמל אהבה אין סופית, הנמל הוא הבית שלנו. דבר אחד אני מבטיח לכם, אני עוד אחזור".

המשטרה: תשתית ראייתית נגד חסן

לפני כחודש הודיעה המשטרה כי סיימה את חקירתה בחשד לפרשת שחיתות מסועפת בנמל אשדוד והיא ממליצה להעמיד לדין את חסן בפרשת השחיתות בנמל. במשך כשנה ניהלה יחידת להב 433 של המשטרה חקירה סמויה בנמל אשדוד ובחודש מאי האחרון הפכה החקירה לגלויה ובמהלכה נתפסו רכוש ונכסים בשווי המוערך ביותר מ-13 מיליון שקלים.

מהמשטרה נמסר כי ממצאי החקירה מצביעים על כך שחסן "הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות לכאורה, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברת 'דנה' וחברות נוספות בבעלותו הפרטית ובתוך כך גרף רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו".

במשטרה המליצו להעמיד את חסן לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, קבלת נכסים שהושגו בפשע ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין ארבעה בני אדם נוספים, בהם מנכ"ל הנמל לשעבר יהושע סגיס.

במוקד הפרשה עומדת חברת "דנה שירותי נמל ולוגיסטיקה", שהעניקה שירותים לחברות שונות (כי"ל, שמן, נשר). מהחקירה עולה חשד כי השירות נכפה על חברות אלה באמצעות הפעלת לחץ והצגת מצג שווא על ידי מנהלי חברת דנה - "כל זאת באופן בו היה ברור לחברות כי ללא ההתקשרות עם חברת 'דנה', לא תתאפשר עבודתם בנמל". במשטרה מוסיפים שההתקשרות עם חברת "דנה" גרמה לפגיעה משמעותית בהכנסות נמל אשדוד.

על פי ממצאי החקירה זכתה חברת "דנה" להעדפות בנמל על פני חברות אחרות. "עוד העלתה החקירה כי מחברת 'דנה' בוצעו העברות כספים לחברות אחרות המצויות בשליטת אנשי 'דנה' ומהם לחברות בבעלותו של אלון חסן". חשד נוסף נוגע לחברת "הופס" שנמצאת בבעלותו של חסן, מייצרת חומרי ניקוי ומוכרת אותם לחברת "קליר", וזו מספקת את החומרים לנמל. על פי המשטרה, החקירה העלתה כי חסן ניצל את השפעתו בנמל על מנת להביא לזכייה חוזרת ונשנית של "קליר" במכרזים.