ועד עובדי הרכבת וההסתדרות: "זו מלחמה"

בהסתדרות תוקפים את התנהלות שר התחבורה, שתביא לדבריהם לפגיעה בציבור. החל ממחר צפויים שיבושים בתנועת הרכבות. מחר יכריע בית הדין לעבודה האם יותר לעובדים לשבות

לאחר הודעת הנהלת רכבת ישראל ושר התחבורה ישראל כץ הערב על חתימת הסכם עם חברה חיצונית לתחזוקת קרונות הרכבת, מאיימים בוועד עובדי הרכבת ובהסתדרות הכללית - את התגובה ירגיש הציבור כבר היום. הדיון בין הצדדים יתחדש מחר בבוקר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

בינתיים עוד לא מדובר בשביתה כללית של העובדים, מפני שרק מחר יתקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה אשר יקבע האם מותר להם לשבות. אך השיבושים הצפויים כוללים נסיעה איטית ועיכובים ניכרים בלוח הזמנים. "שר התחבורה הכריז מלחמה לא רק על עובדי הרכבת אלא על העבודה המאורגנת כולה", נמסר מהוועד ומההסתדרות. "הצעד הזה יביא להחרפה ביחסי העבודה ברכבת ויגרום לאי שקט לתקופה ארוכה".

מוקדם יותר הצהירו נציגי ההסתדרות כי "ימשיכו במאבק נגד הכנסת עובדי הקבלן בכל האמצעים העומדים לרשותם ולא יירתעו מהניסיונות לכופף את ידי העובדים בצעדים כוחניים".

מאבק העובדים נכשל: חברה חיצונית תתחזק את הקרונות

הערב חתמה רכבת ישראל עם יצרנית הקרונות הקנדית "בומברדייה" על הסכם לתחזוקה של יותר מ-130 קרונות חדשים, אשר נרכשו מהחברה על ידי הרכבת. ההסכם תקף לגבי עשרות קרונות, קטרים וציוד נוסף אשר יגיעו לרכבת במהלך השנתיים הקרובות - ונחתם בברכתו של שר התחבורה, ישראל כץ. במסגרת ההסכם, על "בומברדייה" לגלות מוכנות להשתלב במערכת התחזוקה של הרכבת תוך 3 חודשים.

ההסכם מהיום, מגיע לדברי רכבת ישראל לאחר משא ומתן של שנה וחצי בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים בנוגע לאחזקת הקרונות החדשים, במסגרת ניסו הצדדים להגיע להסכמות ללא הצלחה. חוסר ההסכמה בנושא הוא גם שהוביל לשביתת הענק בשבוע שעבר, במסגרתה "שותקה" המדינה למשך יומיים וחצי.

רק לאחרונה הנהלת הרכבת הציעה כצעד של פשרה שחברת "בומברדייה" תתחזק רק את הקרונות הישנים של הרכבת, ואילו כל החדשים יתוחזקו בידי עובדיה. בכל מקרה ניתן זמן של שבועיים לצדדים למצות את המו"מ. אולם, מההודעה מהיום עולה כי "בומברדייה" תתחזק את כל הקרונות החדשים - כאשר המשמעות היא גסיסה איטית של מערך התחזוקה הקיים ברכבת ומכה לוועד העובדים, בראשותה של גילה אדרעי.

"לא נותרה ברירה"

הנהלת הרכבת מסרה כי "לאחר שנה וחצי של דיונים עקרים מול נציגי ועד עובדי הרכבת, המתנגדים לכל שינוי שהציעה הנהלת החברה, לא נותרה עוד ברירה אלא לקבל החלטה על תחזוקת הקרונות החדשים".

ברכבת הוסיפו כי מהלכים אלה יאפשרו לחברה להיערך לפיתוח רשת המסילות הארצית ולקלוט רבבות נוסעים חדשים במקביל לשיפור השירות, הגברת התדירות, הוספת מקומות ישיבה ושיפור הדיוק.

בהנהלת הרכבת מסבירים את המהלך, ומציינים כי לאחר ששר התחבורה ישראל כץ הנחה ביום ה' האחרון את הנהלת הרכבת ואת ועד העובדים לסיים את המו"מ בסוגיית הקרובות בשבועיים הקרובים, ולאחר שיו"ר ההסתדרות עיני והוועד הודיעו כין אין בכוונתם לקיים מו"מ בנושא - הוחלט בהנהלה לחתום על ההסכם.

"רכבת ישראל זקוקה לרפורמה משמעותית, כדי שתוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם הגידול הצפוי במערך קווי הרכבת בשנים הקרובות", לשון הודעת הרכבת. "הרפורמה, לא רק שלא תפגע במקום עבודתם של עובדי הרכבת, אלא תשפר משמעותית את השירות שניתן לנוסעים ברכבת ותהפוך אותה לחברה גדולה וחזקה יותר".

השר כץ התייחס להודעה, ואמר: "אני מברך על הסכם אחזקת הרכבות מול חברת 'בומברדייה' ומאמין שמהלך זה יביא לשיפור משמעותי בבטיחות ובשירות שמספקת חברת הרכבת. אני פונה לנציגי ההסתדרות והעובדים בבקשה לשבת סביב שולחן הדיונים ולא להשבית את תנועת הרכבות תוך פגיעה נוספת בציבור הנוסעים".

הצצה לחיי "אשת הברזל" של הרכבת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת