נתגלה מטען דמה בכניסה לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב

בהלה בתחנה המרכזית לאחר שאזרח אפריקני ניסה להיכנס לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב עם מטען דמה. המטען נוטרל על ידי חבלני משטרה, התחנה פונתה ונגרם שיבוש משמעותי בפעילות התחבורה הציבורית בגוש דן. האיש נחקר

מטען דמה שנמצא בתיקו של אזרח אריתראי בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב גרם לשיבושים בתחבורה הציבורית בכל רחבי גוש דן. כל הכניסות והיציאות לתחנה נסגרו ונפתחו רק לאחר כשעתיים.

מפלס הלחץ והדאגה הרקיע שחקים כשכוחות גדולים של משטרה, מגן דוד אדום וכיבוי אש הגיעו לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, מרכז התחבורה הציבורית הגדול בישראל. אדם בעל אזרחות אריתראית, כאמור, הגיע עם מזוודה וניסה להכנס לתחנה.

המאבטח שהוצב בכניסה הבחין כי משהו במזוודתו של האיש לא תקין, הוא ביקש ממנו לפתוח את תיקו ושם הוא ראה מטען חבלה. כוחות החבלה של המשטרה שהגיעו למקום נטרלו את המטען, ואז הסתבר כי מדובר במטען דמה ולא בחומר נפץ.

"הערנות של המאבטח חשפה את המטען"

האיש לא הגיב לחקירה ראשונית שנערכה במקום, למרות שזו נעשתה במספר שפות. החשוד נעצר וחוקרי המשטרה מנסים להבין למה הוא ניסה להיכנס לתחנה המרכזית עם מטען הדמה.

משה אבירם, המאבטח שזיהה בערנותו את המטען סיפר לחדשות 2 כי המטען הורכב משני בקבוקים שחוברו בינהם בחוט שאמור להתחבר למתג. "בזכות הערנות של המאבטח בשער זוהה המטען. הוזעקנו לשער, זיהינו מייד שמדובר במטען והזעקנו את המשטרה תוך כדי פינוי האזור", מספר דורון בנימיני, קצין הביטחון של התחנה המרכזית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת