אב הפעוטה שנכנסה לכלא עם אימה: "אין צדק"

בני משפחתה של האם ההרה שנידונה ל-8 חודשי מאסר ובחרה לרצות אותו עם בתה בת השנה ו-4 חודשים, הגיעו לנווה תרצה כדי להיפרד ממנה לפני כניסתה לכלא. "הייתה פה תאונה מצערת שאת תוצאותיה ניקח איתנו לכל החיים", אמר האב. "אפשר היה להפעיל שיקול דעת ולקחת את העונש למקומות יותר נכונים"

כשהיא מלווה בבני משפחה ומצויידת בעגלת תינוקות, הגיעה בצהריים הגננת בת ה-32 מרחובות לכלא נווה תרצה, שם תרצה עונש מאסר של שמונה חודשים יחד עם בתה הפעוטה בת השנה וארבעה חודשים. בניגוד לציוד הרגיל שמביאות אסירות לכלא הנשים, האם הצטיידה גם בפריטים שישמשו אותה ואת בתה הפעוטה במשך שהותן המשותפת בכלא.

אם תרצה את מלוא העונש שהוטל עליה, האם - שנמצאת בחודש הרביעי להיריונה - צפויה ללדת בין כתלי הכלא ולגדל בת נוספת במאסר. רגע לפני שצעדה לתוך הכלא, נפרדה בדמעות מבעלה, שליווה אותה לשער הכלא.

"זה סיפור מאוד מורכב", אמר האב לאחר הפרידה מאשתו. "כל מי ששומע מהצד את הסיפור, אומר שנהרג פה אדם ושמי שהורג אדם צריך לשלם על זה, אבל צריכים להסתכל גם על הנסיבות שגרמו לתוצאה".

"נורא קשה המחשבה שהיא צריכה לשבת בכלא בגלל תאונה", שיתף האב בתחושותיו. "אנחנו לא מחפשים פה להתחמק מעונש. היא עצמה צריכה עונש בשביל הנפש שלה, אבל לא עונש כזה. הייתה פה תאונה מאוד מצערת, ואנחנו ניקח את זה איתנו לכל החיים, אבל אפשר היה להפעיל שיקול דעת ולתת עונש קצת יותר צודק, או להשתמש בה נגד התופעה הזו של תאונת דרכים ולקחת את זה למקומות יותר נכונים ".

לפני כשש שנים סטתה האם מנתיב נסיעתה ודרסה למוות את רוכב האופניים איציק דרזי ז"ל. בית המשפט החליט לגזור עליה שנת מאסר בפועל, שקוצרה לאחר ערעור לשמונה חודשים בלבד. לאם שני ילדים נוספים בני 6 וחצי ו-5, שצפויים להישאר עם אביהם מחוץ לכתלי בית הסוהר.

תנאי המאסר הצפויים לאם בשל הכנסת בתה הפעוטה צפויים להיות טובים משל אסירות מן המניין. על פי החוקים הנהוגים בשירות בתי הסוהר, אם המגדלת את ילדה במתחם הכלא מקבלת תא נפרד או חולקת אותו עם אם נוספת אחת בלבד. במצב זה המדינה מממנת לאם מזון לתינוקות, חיתולים וטיפול רפואי מלא הכולל חיסונים ובדיקות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת