פעוטה בת שנה תוכנס לכלא עם אמה

לכלא נווה תרצה תיכנס היום תינוקת בת שנה ו-4 חודשים יחד עם אמה שנשלחה למאסר בגין דריסה למוות של רוכב אופניים. האם ההרה בחרה שלא להיפרד מבתה ל-8 חודשים ותשהה איתה מאחורי סורג ובריח

גננת בת 32 מרחובות, שדרסה למוות רוכב אופניים, תיכנס הבוקר יחד עם בתה הפעוטה בת השנה וארבעה חודשים לבית הכלא לנשים "נווה תרצה". התינוקת תשהה יחד עם אמה ההרה במשך שמונה חודשים - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

לפני כשש שנים סטתה האם מנתיב נסיעתה ודרסה למוות את רוכב האופניים איציק דרזי ז"ל. בית המשפט החליט לגזור עליה שנת מאסר בפועל שקוצרה לאחר ערעור לשמונה חודשים בלבד. לאם בת ה-32 שני ילדים נוספים בני 6 וחצי ו-5 והם צפויים להישאר עם אביהם מחוץ לכותלי בית הסוהר.

התנאים לאמהות בכלא: תא נפרד ואספקת חיתולים ומזון

האם הנמצאת בתחילתו של הריון נוסף תיכנס במהלך הבוקר לבית הסוהר "נווה תרצה" יחד עם בתה הפעוטה, מדובר בתופעה שכיחה ומוכרת שבה אסירות נוהגות להכניס את ילדיהן עמם לבית האסורים לתקופת ילדותם הראשונה.

תנאי המאסר הצפויים לאם בשל הכנסת בתה הפעוטה צפויים להיות טובים משל אסירות מן המניין. על פי החוקים הנהוגים בשירות בתי הסוהר, אם המגדלת את ילדה במתחם הכלא מקבלת תא נפרד או חולקת אותו עם אם נוספת אחת בלבד. במצב זה המדינה מממנת לאם מזון לתינוקות, חיתולים וטיפול רפואי מלא הכולל חיסונים ובדיקות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת