"דוחות - רק בחריגה של 40 קמ"ש"

עם השיח ההולך וגובר אודות האכיפה המוגברת של משטרת התנועה באמצעות מצלמות המהירות החדשות, מסתבר שלנהגים יש קצת פחות ממה לפחד. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי השוטרים והמפקדים הונחו לתת דוחות לנהגים רק במקרה שחרגו ב-40 קמ"ש מהמהירות המותרת

משטרת התנועה. ארכיון (חדשות 2)

מצלמות המהירות החדשות אמנם יצרו בהלה בקרב הנהגים ושמועות רבות אודות הנחיות האכיפה החלו לצוץ. כתב "ידיעות אחרונות" מאיר תורג'מן מפרסם הבוקר כי במקביל למצלמות, הונחו שוטרי התנועה לתת דוחות רק לנהגים שחרגו ב-40 קמ"ש מהמהירות המותרת.

"אנחנו רוצים אכיפה איכותית ולא כסף של ציבור הנהגים", אמר אתמול ראש מדור מחקר סנ"צ ערן פיינמסר, "ההנחיה לשוטרים ולמפקדים היא לאכוף עבירות מהירות רק ב-40 קמ"ש מעל המותר". עם זאת, ראש אגף התחבורה ניצב ברונו שטיין הבהיר כי "מדובר בהנחיה פנימית ואנו ממליצים לציבור לנהוג כחוק".

"ממה שאני רואה במצלמות שהחלו לעבוד לפני שבועיים", סיפר שטיין, "באופן כללי הנהג הישראלי נוהג כחוק. אבל נתקלנו גם בנהגים שנוסעים 150 ו-180 קמ"ש. בינתיים הם מקבלים רק דוחות אזהרה, אבל החל מסוף פברואר עבריינים אלה יקבלו דוח עם הזמנה לדין", וסיכם: "הדוח הוא אמצעי ולא המטרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת