עד ראייה לתאונה משחזר: "הרבה בכי, ילדים מתים ודם"

דקות לאחר התאונה המחרידה בה נשרפו למוות 8 ילדים, סיפר נהג שנסע מאחורי המשאית הפוגעת על רגעי האימה. "האוטובוס התהפך ופרצה אש, הלכתי לעזור וראיתי את הילדים ההרוגים", אמר הנהג בדמעות לחדשות 2 באינטרנט, והודה לחיילי צה"ל: "תודה לכם על הסיוע המהיר". חקירת התאונה: המשאית החליקה בגשם ופגעה חזיתית באוטובוס

נהג שהיה עד לתאונת הדרכים הקטלנית הבוקר בצפון ירושלים, בה נהרגו שמונה ילדים, משחזר את רגעי האימה בהם התנגשה המשאית בעוצמה באוטובוס ההסעות: "האוטובוס התהפך הצידה ופרצה אש. ראיתי בכי והרבה ילדים מתים ודם".

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט מתאר הנהג תייסיר את השניות בהן היה עד לתאונה המחרידה: "המשאית הגדולה נסעה מכיוון אחד והאוטובוס מהצד השני. אני נסעתי מאחורי המשאית הגדולה, ואז המשאית סטתה לנתיב השמאלי ופגעה בחזית של האוטובוס".

"האוטובוס התהפך הצידה ופרצה אש, אז הלכתי מהר מאד לעזור וראיתי את ההרוגים הרבים", הוסיף הנהג בכאב. "חיילי הצבא והאמבולנסים הגיעו מיד, אולי חמש דקות או פחות, מאד מהר".

"תודה לחיילים על הסיוע"

לדברי תייסיר, הוא הבין כבר בהתחלה כי ילדים היו מעורבים באירוע. "באתי מהר מאד וראיתי בכי והרבה ילדים מתים ודם. אני לא יכול להסביר". הנהג מוסיף: "זה היה מסוכן להתקרב לאוטובוס ולכן עצרתי, השארתי את הרכב ובאתי לעזור".

עד הראייה הודה בדבריו לכוחות צה"ל שהגיעו לסייע לנפגעים: "החיילים הישראלים באו מהר מאד
הם עושים עבודה טובה. תמונות קשות מאד. זה היה מסוכן מאד. אני ממש מצטער. תודה לכם על הסיוע. זה עזרה הומניטרית של החיילים".  

בתאונה הקטלנית נהרגו שמונה ילדים, שמונה בני אדם נוספים קשה ו-36 נפצעו קל. בעקבות דיווחים סותרים על מספר הנפגעים, ייתכן שמספר ההרוגים באירוע עוד יעלה. שלוש ניידות מד"א הוזעקו בשעות הצהריים למחסומים כדי לפנות ילדים נוספים שנפצעו הבוקר, לבתי חולים בשטח ישראל.

מחקירת התאונה במשטרת מחוז ש"י עד כה עולה כי נהג המשאית החליק ככל הנראה על הכביש הרטוב ואז התנגש באוטובוס שנסע בנתיב הנגדי. מעוצמת הפגיעה התהפך האוטובוס על הכביש ופרצה בתוכו דליקה, שהובילה למספר ההרוגים הגבוה.

"האוטובוס בער - לא היה ניתן להוציא אף אחד"

חיים וינגרטן, ראש אג"ם בזק"א שהגיע בין הראשונים למקום התאונה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר בתאונת דרכים מחרידה. משאית פגעה באוטובוס ילדים, וכתוצאה האוטובוס התהפך ועלה באש. מי שהיה בתוך האוטובוס - לא היה לו סיכוי".

שלום גלילי, פרמדיק מד"א ירושלים, שהיה בין הראשונים שהגיעו למקום התאונה סיפר: "הגענו וראינו אוטובוס בוער, עדיין לא ניתן היה להוציא אף אחד. הכבאים הצליחו לכבות קצת את השריפה. התמונות מקשות מאוד על הלב".

רה"מ בנימין נתניהו שנמצא בביקור בקפריסין, הביע צער על מותם של התלמידים בתאונת הדרכים הבוקר והציע לרשות הפלסטינית כל סיוע שיידרש.

גם נשיא המדינה שמעון פרס התקשר ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כדי להביע צער על התאונה הקשה. הנשיא אמר לעמיתו: "אני מבקש להביע צער על הטרגדיה הקשה ואת תנחומיי למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, את ילדיהן. מדינת ישראל תמשיך ותעניק סיוע רפואי לפצועים ככל שיידרש".

אבו מאזן הודה לנשיא על הבעת הדאגה ועל ההשתתפות בצער והדגיש כי "זו טרגדיה גדולה לעם הפלסטיני ומעורבים בה לצערי הרוגים ופצועים רבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת