אמה של התינוקת שמתה בשריפה: "מקווה שהיא תסלח לי"

בדליקה שפרצה אמש בסלון הדירה של משפחת רטה מראש העין נספתה הפעוטה ליפז בת השנתיים וחצי. אביה שניסה להציל אותה מאושפז במצב קשה, והבניין ברובו עלה באש. אמה ההמומה אומרת היום לחדשות 2: "היא נלכדה בסלון ואיש לא שם לב"

"אני מקווה מאוד שהיא תסלח לי על כל הפעמים שצעקתי עליה וכעסתי עליה" - כך אומרת היום סיגל רטה, בעוד היא יושבת ליד מיטת בעלה בבית החולים. הראש מקבל מידע על מצבו של הבעל, אך הלב עם בתם הקטנה ליפז - שאותה סיגל לא תראה עוד לעולם.

"אבא שלה לא הספיק לראות אותה...", אומרת האם בבכי. "הוא כל כך דאג לה, וכעת לא יוכל להיפרד ממנה כי הוא במצב קשה".

ככל הנראה קצר חשמלי במקרר הוא שגרם ללהבות הענק לפרוץ בדירת משפחה רטה בראש העין. האם סיגל הצליחה להימלט מהדירה, אך כשעמדה בחוץ חנוקה מהעשן - הבינה לפתע כי משפחתה עדיין שם.

"יצאתי ראשונה מהדירה והשריפה הגיעה עד הדלת, ניסיתי לפרוץ את הדלת, כולם היו בפנים, ואני הייתי בחוץ לבד", היא משחזרת ומוסיפה בכאב: "בעלי החזיק את שני הילדים מהחלון, וחשבתי שגם ליפז תצליח לצאת. כנראה שהיא הגיעה לישון בסלון ואף אחד לא שם לב אליה".

האב צעק לעברנו: "אני נשרף והילדה שלי בפנים"

זירת השריפה אמש בראש העין (חדשות 2)
בזמן שליפז הייתה לכודה בסלון, אביה הגן בגופו על שני ילדיו האחרים בחדר השינה. "ראיתי את האב ושני הילדים דרך הסורגים, הוא צעק לעברנו 'אני נשרף והילדה שלי בפנים'. ניסינו ביחד כל השכנים לפרק את החלון", סיפר ליאור גרמה, אחד השכנים שסייע בחילוץ האב.

אלון ריזקאן משירותי הכבאות, שהוזעק לסייע בטיפול בשריפה, סיפר על המראות הקשים שנחשפו לפניו בזירה. "לפני שהעשן נעלם מהדירה, נכנסו צוותים שלנו לבית, לצערנו זיהינו מראה מזעזע של תינוקת בת שנתיים וחצי שהייתה ללא רוח חיים", לדברי הכבאי.

לסיגל רטה נותרה עוד בקשה אחת קטנה - שבעלה יתאושש ממצבו הקשה, וכל בני המשפחה יוכלו לתמוך האחד בשני במשימה האיומה: פרידה מליפז הקטנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת