האב נהרג לעיני בנו: "זה היה אבוד מראש"

מידד נתיב בן ה-62 מכפר סבא נהרג הבוקר לאחר שמערבל בטון שעבר ככל הנראה באור אדום פגע ברכבו בצומת חורשים, סמוך לכניסה לכביש 6. בנו יאיר בן ה-25, שישב לצידו ברכב, ניסה לבצע בו פעולות החייאה, אך אביו נפטר במקום. "החזקתי לו את הראש ניסינו להחיות אותו", אומר הבן, "אבל זה היה אבוד"

יאיר נתיב ואביו מידד (באדיבות המשפחה)

בתאונה הקטלנית שארעה הבוקר בצומת חורשים נהרג מידד נתיב בן ה-62 מכפר סבא. בנו יאיר ישב לידו בזמן התאונה,ויצא מהתאונה עם שריטות בלבד. עכשיו הוא מספר לחדשות 2 באינטרנט: "ניסיתי להחיותו אך הבנתי שמעוצמת הפגיעה הוא נהרג במקום". נהג מערבל הבטון שפגע בהם שוחרר לביתו בערבות ורשיונו נשלל ל-90 יום.

"בסביבות השעה 6:30 הבוקר נסעתי עם אבי מביתנו למקום העבודה שלו, משם הייתי אמור להמשיך למקום אחר ולאסוף אותו בסוף היום", אמר יאיר בן ה-25 והוסיף: "בצומת חורשים, כ-200 מטר לפני הכניסה לכביש 6, נכנס בנו בעוצמה מערבל בטון".

"על פי עדותם של שני עדי ראייה שנכחו באזור, נהג מערבל הבטון חצה את הצומת באור אדום", ציין יאיר. "הבחנתי ברכב שנסע לעברנו, וצעקתי לאבי שישים לב, הוא ניסה לפנות ימינה כדי להימנע מהפגיעה, אך לא הספיק לעשות כן ונפגע". יאיר עצמו יצא מהתאונה עם שריטות קלות ומצבו טוב.

"החוק מאפשר לשחרר נהגים המעורבים בתאונות קטלניות"

עוברי אורח סייעו ליאיר לחלץ את אביו מהרכב הפגוע, והזעיקו למקום כוחות משטרה ומד"א. יאיר ששירת בצבא כחובש קרבי והתנדב במד"א, ניסה להציל את חיי אביו. "החזקתי לו את הראש, ושני אנשים נוספים החזיקו אותו ברגליו ובמותניו, ניסינו להחיות אותו אבל זה היה אבוד". בסיוע אחות טיפול נמרץ שבמקרה הייתה במקום, ניסו השניים לבצע בו פעולות החייאה. בהמשך הגיעו לזירת התאונה גם הפרמדיקים של מד"א, אולם כל מאמצי ההחייאה כשלו ומותו של מידד נקבע במקום.

"ממה שנודע לי מעדים שהיו בזירה,  נהג מערבל הבטון חצה את הצומת באור אדום. חשוב לי שימוצה עמו הדין, ושהוא יבוא על עונשו במהרה", קרא יאיר וציין כי החוק מאפשר לשחרר נהגים שמעורבים בתאונות קטלניות.

יאיר סיפר שאביו היה אדם אהוב מאוד, נהנה מהחיים ומיצה אותם עד הרגע האחרון. "הייתי רוצה ללמוד ממנו ומקווה שאצליח לשמור על שמחת החיים הילדותית שהייתה לו", ציין.

סנ"צ דוד בר חנין, קצין תנועה מרחב שרון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מחד, קיבלנו עדויות אשר לפיהן נהג מערבל הבטון חצה את הצומת באדום, ומאידך אחרים טענו כי הוא עבר דווקא בירוק. החקירה בראשיתה, ואיננו יכולים לקבוע בשלב זה מה נכון". נהג מערבל הבטון נחקר בתחנת המשטרה ושוחרר לביתו בערבות. רישיונו נשלל ל-90 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת