"אנשים עמדו בחלונות והתחננו לעזרה"

שוהם רטה היא הפעוטה בת השנתיים שנספתה הלילה בשריפה שפרצה בבניין מגורים בראש העין. אביה של שוהם נפצע קשה מכוויות כשניסה לחלץ אותה אך ללא הצלה. "הייתה אישה שלא תקשרה שעמדה והסתכלה על ההמולה מבלי שהבינה מה קורה", סיפר מתנדב מד"א. "זה היה מזעזע"

הותר לפרסום שמה של הפעוטה כבת השנתיים שנספתה בשריפה שפרצה הלילה בבניין מגורים בראש העין. ליפז רטה, בת השנתיים נלכדה בדירה שבקומת הקרקע. אביה נכווה קשה כשניסה לחלץ אותה מהדירה הבוערת, אך היא נלכדה באש שלא הותיר לה סיכוי.

22 בני אדם נוספים נפגעו בשריפה, תשעה מהם ילדים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, סיפר משה דהן, מתנדב זק"א שהגיע לזירה על הדרמה שהתחוללה. "ראינו בניין בן ארבע קומות כשקומת הקרקע עולה בלהבות, והבניין כולו היה אפוף עשן", סיפר דהן. "אנשים עמדו בחלונות והתחננו שנוציא אותם משם. הכבאים עבדו קשה מאוד כדי לכבות את השריפה. חובשים וכונני הצלה הגיע ולמקום והתחילו לטפל באנשים שהצליחו להתפנות בכוחות עצמם".

לדבריו, "לאחר שהכבאים הצליחו לכבות את השריפה הם נכנסו לדירה, ואז התגלה המראה המזעזע של ילדה בת שנתיים ששוכבת ללא רוח חיים". בני משפחתה של הילדה היו באותה עת מחוץ לדירה מבלי שידעו מה מצבה. "האם לא ידעה את מצב הילדה כשהיא פונתה לבית החולים", סיפר דהן. "מאוחר יותר נודע לה שהילדה כבר לא בין החיים".

דהן תיאר את המראה הקשה. "חלק מהדיירים טיפסו על הגג וניסו לצאת דרך החלונות. אחד הדברים המזעזעים ביותר היה המקרה של אחת הדיירות,שלא ממש מתקשרת עם הסביבה. היא עמדה והסתכלה על ההמולה מבלי שהבינה מה קורה, עד שלבסוף הגיע כונן ומשך את תשומת ליבה. כשעמד לידה היא הבינה שהיא צריכה לפתוח את הדלת של הדירה וכך היא חולצה בסופו של דבר".

בתום כיבוי השריפה ופינוי הפצועים החלו בוחני שריפות לבדוק מה הגורם לאירוע הקשה הלילה, שהסתיים בטרגדיה גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת