בירושלים כבר נערכים לשלג בסוף השבוע

בבירה לא מבזבזים זמן ומתחילים להיערך לשלג שצפוי לרדת בסוף השבוע הקרוב. בינתיים ממליצים לתושבי העיר להשאיר ברז מים חמים מטפטף, זאת כדי למנוע התפוצצות צינורות. בנוסף ממליצים בעירייה לתושבים לבדוק את תקינות מערכות החימום ואת איטום הגגות, ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות

עדיין לא ברור אם נזכה לראות את הבירה לבנה בסוף השבוע, אבל עיריית ירושלים החלה בהערכות לקראת השלג שייתכן ויירד בירושלים בסוף השבוע הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מזג האוויר? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתאם להערכות המצב ולתחזית מזג האוויר, תעמיד עיריית ירושלים בכוננות 50 מפלסות וארבע מפזרות מלח לפינוי וטיפול בשלג. בנוסף, יוקם מערך מיוחד לאיתור מוקדי קפיאה ופיזור מלח על הצירים המרכזיים בעיר, זאת כדי לסייע לכוחות החירום והביטחון שיפעלו.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הורה לצוותי העירייה, כי אם אכן יירד שלג, תתבצע עבודת פילוס בצירים הראשיים, למתן עזרה לכוחות החירום וההצלה לטיפול באירועי חרום והצלת חיים. מוקד העירייה 106 יפעל גם הוא במתכונת מתוגברת. 

האם יתקיימו לימודים ביום ראשון?

ראש העיר הנחה את אגף הרווחה והחטיבה לקידום נוער, להיערך מבעוד מועד להקל על תושבי העיר ולהמשיך במבצע "בית חם" לנזקקים, לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים, בקורת גג, ציוד חם, שמיכות ותנורים.

בעקבות הטמפרטורות הנמוכות שצפויות, הציבור מתבקש להשאיר ברז מים חמים מטפטף, זאת כדי למנוע התפוצצות צינורות. בנוסף ממליצים בעירייה לתושבי הבירה לבדוק את תקינות מערכת החימום, את איטום הגגות והפתחים ולנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות.

בנוסף מומלץ לתושבי העיר לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק את בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום. יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה, ולהימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים שנערכם עליהם שלג מחשש קריסה.

בהתאם למזג האוויר תקיים העירייה, בשיתוף גורמי החרום, הערכת מצב לגבי קיום הלימודים ביום ראשון בבתי הספר.