נעצר נהג החשוד שפגע בחיילת מנאש יזצ'ו

נהג מונית תושב נצרת חשוד כי נהג באחד הרכבים שפגעו בחיילת מנאש יזצ'ו בלילה שבין חמישי לשישי - והמשיך בנסיעה. את יזצ'ו דרסו ארבעה כלי רכב. צעיר שנסע עמו במונית קרא את הדיווחים בבוקר לאחר הנסיעה ודיווח על כך למשטרה. מעצר הנהג הוארך בחמישה ימים

המשטרה התירה לפרסום כי עצרה תושב נצרת החשוד כי נהג באחד הרכבים שפגעו בחיילת מנאש יזצ'ו בלילה שבין חמישי לשישי - ולא עצר. החוקרים חושדים כי מדובר בנהג הרכב השני שפגע ביזצ'ו, שמתה במקום.

החשוד הוא נהג מונית, שבליל תאונת הפגע-וברח הסיע חמישה צעירים מבילוי לביתם. לאחר הפגיעה, כך עלה מהחקירה, התעורר אחד הצעירים ושאל אם קרה משהו - הנהג השיב לו שלא. יום למחרת אחד מהם קרא פרסומים בעיתון על התאונה הקשה ופנה למשטרה. כל המוסעים שהיו ברכב תוחקרו ונשלחו למעצר בית של חמישה ימים.

בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצרו של הנהג בחמישה ימים.

עורכי הדין דורון נוי ויהלי שפרלינג, המייצגים את חמשת הצעירים שנעצרו סיפרו היום כי "מדובר בחמישה צעירים נורמטיביים, יוצאי יחידות קרביות שיצאו לבלות והשתמשו במונית כי הם ידעו שהם הולכים לשתות אלכוהול". לדבריהם, "הם נהגו כפי שאמרו להם שמי ששותה לא נוהג. תוך כדי הנסיעה אחד מהם התעורר שמע מכה, שאל את הנהג מה קרה. לאחר הפרסומים, הם פנו למשטרה וסיפרו מה קרה, למרות זאת עצרו אותם. ביהמ"ש הורה לשחררם במיידית".

יזצ'ו נפגעה על ידי 4 כלי רכב

ביום שבת האחרון התייצבה במשטרה צעירה בת 21 המתגוררת באחד המושבים בחבל התעכנים שליד עפולה, ומסרה עדות שבה אמרה כי נהגה בכביש שבו נדרסה החיילת וחשה שפגעה עם רכבה בעצם שלא הצליחה לזהות בשל העלטה ששררה באזור.

הצעירה נהגה בג'יפ "טויוטה ראב-4" - שהועבר לידי בוחני התנועה כדי לאסוף ממנו ראיות. לפי ההערכה במשטרה, הייתה הנהגת מעורבת בתאונה - אך עם זאת, לא ברור האם הייתה הראשונה שפגעה ביאזצ'ו וגרמה למותה או שהתנגשה בה אחרי שנדרסה.

מבדיקת בוחני התנועה בזירת התאונה עלתה ההערכה שהחיילת, שככל הנראה התפרצה לכביש בעודה בגילופין, נפגעה על ידי לא פחות מארבעה כלי רכב. חלק מהנהגים, שהבחינו במתרחש וניסו למנוע את התאונה, סטו בפתאומיות מנתיב נסיעתם - הידרדרו לתעלה ונפגעו קלות.

בני משפחתה של יאזצ'ו קיבלו את בשורת האיוב על מותה והתקשו להשלים עם הטרגדיה שפקדה אותם. בשיחה עם חדשות 2 סיפרו אמה ואחיה כי בעוד חודש בלבד הייתה אמורה מנאש לסיים את שירותה הצבאי - ולסייע לכלכל את משפחתה. "היא אמרה שעוד מעט תתחיל לעבוד ותעזור לפרנס", אמרו השניים כשדמעות חנקו את גרונותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת