מהערב: משמרות מחאה מול ביתו של לפיד

חברי ועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב לא סולחים ללפיד שלטענתם הביא להפלת התיקון לחוק המסתננים. הם מתכננים לקיים החל מהערב משמרות מחאה מול ביתו בתל אביב, זאת לאחר שההחלטה על בחירות חדשות הביאה לביטול תיקון החוק. "לא ניתן שיהיה מצב שאלפי מסתננים יחזרו לעיר", אומרים התושבים

ייצא אל המפגינים? לפיד, ארכיון (חדשות 2)

כהונתו של יאיר לפיד כשר האוצר תפקע רשמית מחר בערב, אבל הוא כנראה ימשיך למשוך אש גם כשיהפוך לחבר כנסת מהשורה. חברי ועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב מתכננים לקיים מהערב משמרות מחאה מול ביתו של לפיד, בטענה שהוא זה שתוקע את התיקון לחוק המסתננים שבוטל על ידי בג"צ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון אישרה הממשלה את חוק המסתננים החדש שגובש במשרד הפנים, במסגרתו מסתנן בלתי חוקי יוכנס למשמורת במתקן "סהרונים" לתקופה של עד שלושה חודשים ומיד לאחר מכן יועבר למרכז השהייה "חולות" לתקופה של עד 20 חודשים. ואולם ה"דד ליין" שנקצב עד לאישור החוק בקריאה שלישית בכנסת נקבע על ה-22 בדצמבר, כאשר עד אז היה אמור להתקיים דיון מרתוני בוועדת הפנים בראשות ח"כ מירי רגב.

אלא שההחלטה על בחירות חדשות טרפה כנראה את הקלפים. כעת לא ברור בכלל אם החוק החדש יזכה לרוב, ותושבי הדרום כבר מסמנים את האשם - שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. "אם הכנסת תפזר את עצמה מבלי שיאושר התיקון לחוק המסתננים, זה ייפול על הראש של לפיד", אומר שלמה מסלאווי יו"ר ועד שכונות דרום תל אביב וחבר מועצת העיר מטעם הליכוד. "לא ניתן שיהיה מצב שאלפי מסתננים יחזרו לתל אביב".

לדברי מסלאווי, "הח"כים של יש עתיד אמרו לנו בעבר שהם מבינים את הבעיה של המסתננים, ועכשיו זה המבחן לשלהם. עובד, פעיל נוסף בוועד השכונות, היה בוטה עוד יותר. "אם חוק המסתננים החדש לא יעבור, שיעבירו את התושבים למקום אחר ויישאירו את השכונות למסתננים", הוא אמר. "עדיף לנו כבר להיות פליטים. יאיר לפיד הבטיח לנו לפני הבחירות שהוא יעזור לנו והוא מפר את ההבטחה".

"תרגיל של לפיד". רגב (פלאש 90)
יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, שהוועדה בראשותה אמורה הייתה להכין את החוק לקראת ההצבעה בכנסת תקפה גם היא בחריפות את מה שהיא מכנה "התרגיל של לפיד". לדבריה, "לפיד מדבר על פוליטיקה חדשה אבל למעשה מפר את כל ההתחייבויות שהוא נתן לציבור. אם מתקן חולות ייסגר ואלפי מסתננים יצעדו לתל אביב זה יהיה על ראשו של יושב ראש יש עתיד".