תזכורת: שר התחבורה איים לסגור את הרכבת

מאות אלפי נוסעים נתקעו הבוקר בדרכם לעבודה בשל השביתה ברכבת. קולו שר התחבורה ישראל כץ, שבשביתות קודמות ואירועי בטיחות התבטא בכל כלי התקשורת, לא נשמע. לפני פחות משנה איים השר לסגור את הרכבת "בתוך 4 חודשים", אם לא תושג רפורמה

אמש, מעט לאחר השעה 23:00, החלה שביתה כללית ברכבת ישראל. מאז ועד הבוקר קולו של שר התחבורה לא נשמע, והוא לא מתבטא בנוגע לשביתה, גם לאחר שבית הדין הורה לעובדים לשוב לעבודה. אולם לפני עשרה חודשים המצב היה שונה וקולו רעם, כשאיים לסגור את רכבת ישראל אם לא תושג רפורמה בחברה.

"אני לא מתכוון להתפשר על בטיחות הנוסעים או חלילה שייפגעו בשל ליקויי תחזוקה כמו שקרה במקרים רבים לאחרונה", אמר השר כץ ב-17 באפריל אשתקד. "הרכבת אמורה להיות כלי תחבורה בטוח כמו בכל העולם. אם הרכבת לא תשיג רפורמה תוך ארבעה חודשים - אסגור את החברה".

כץ לא היסס לתקוף באופן אישי את עובדי הרכבת ואת נהליה: "תא נהג הקטר הוא לא מועדון בילויים - הוא מהמקומות הרגישים והחשובים שיש היום. נהגי קטר צריכים לדעת שהם תחת פיקוח. אם נהג חשוד שנהג באור אדום וגרם להתנגשות - עליו לעבור מסלול של חקירה ועמידה לדין בדרך מקובלת, כמו שקורה עם כל אחד מאיתנו". לדבריו, הנהלים הקיימים בעניין זה "הם לא סבירים".

"לא נתפשר בנושאי הבטיחות"

"אני לא מתכוון להתפשר על בטיחות הנוסעים ולאפשר מצב בו נוסעים חוששים לנסוע ברכבת", הוסיף כץ. "רכבת אינה אמורה להיות שדה קרב אלא כלי תבורה בטוח ונוח".

כץ השווה גם בין רכבת ישראל לבין גופים בטחוניים וטען: "אם בצה"ל הייתה יחידה שזו הייתה רמת התחזוקה והשירות שלה - היו סוגרים אותה. אנחנו לא רוצים להגיע למצב של סגירה, כי אני מעריך שהנהלת הרכבת ועובדי הרכבת שעושים עבודה חשובה יעשו את הנדרש כדי לטפל בליקויים".

"מדינה שעברה אינספור פיגועים באוטובוסים ובכלי תחבורה המוניים - לא ייתכן שבנסיעה ברכבת שאמורה להיות הכלי הכי בטוח, הכי מוגן והכי נוח אנשים יעלו מתוך תחושה קשה ובחשש", דברי כץ. "לא נתפשר בנושא הבטיחות - אם בתוך ארבעה חודשים לא יהיה פיתרון מוסכם על ההנהלה, הוועד וכל הגורמים - הנוסעים ייסעו בדרך אחרת. אני מודע למשמעויות של הצעד הזה. מודע להן לחלוטין".

ביקורת גוברת

הדברים באו לאחר שבארבעת החודשים שקדמו להם, אירעו מספר תקלות בטיחות חמורות. בסוף דצמבר 2010 פרצה שריפה באחת הרכבות שעשתה מנהריה לתל אביב, ויותר מ-100 בני אדם נפצעו. בעקבות התקרית נפתחה בדיקה מקיפה בנושא, וקרונות רבים קורקעו.

ב-24 בינואר 2011 פונתה רכבת באזור באר יעקב מנוסעיה, לאחר שעשן עלה מהקרון האחרון בה; ב-17 במרס באותה השנה, במהלך נסיעה לנהריה, החל להיתמר עשן מאחד הקרונות. נהג הקטר ביצע בלימת חירום - ואף נוסע לא נפגע. בהמשך, התברר כי העשן פרץ בעקבות תקלה טכנית במערכת הבלמים.

בתחילת אפריל התרחשה תאונה בה התנגשו שתי רכבות דו-קומותיות דרומית לתחנת הרכבת בנתניה. בתאונה נפצעו 60 בני אדם. בעקבות התאונה קו הרכבת ת"א-חיפה הושבת ליום שלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק